Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Aktualności

Polecamy

Stacja meteo i detektor
Moja komenda
Dopalacze
Turyści zagraniczni
Pokrzywdzeni
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Rok pieszego
Stop agresji drogowej
Nie reagujesz akceptujesz
policjant który
Seksturystyka
Handel ludźmi
Rasizm

Najczęściej czytane

 1. Opiekowała się dziećmi mając ponad 2 promile alkoholu

  Policjanci z Dąbrowy Górniczej interweniowali wczoraj wobec 39-letniej kobiety, która mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie „opiekowała się” dwójką swoich dzieci. O zaistniałym zdarzeniu mundurowych powiadomił ojciec małoletnich po powrocie z pracy.

 2. Kadeci klas policyjnych ślubowali na nowy sztandar

  W Bazylice NMP Anielskiej oraz na dąbrowskim Placu Wolności odbyły się uroczystości nadania III Liceum Ogólnokształcącemu w Dąbrowie Górniczej imienia gen. Władysława Andersa oraz sztandaru. Jednym ze współorganizatorów tej uroczystości był Komendant Miejski Policji w Dąbrowie Górniczej, który swoim patronatem objął licealne klasy o profilu policyjnym. O oprawę uroczystości zadbała kompania honorowa oraz orkiestra z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

 3. Udaremnili jazdę kompletnie pijanemu kierującemu

  2 promile alkoholu w organizmie wykazało badanie 46-letniego kierowcy citroena, zatrzymanego do kontroli przez policjantów przy ul. Anna w Dąbrowie Górniczej. Za jazdę „na podwójnym gazie” zatrzymanemu grozi teraz do 2 lat więzienia.

 4. Dąbrowscy policjanci zlikwidowali plantacje marihuany

  Kryminalni z dąbrowskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy uprawiali konopie indyjskie i zlikwidowali prowadzone przez nich plantacje. Swoje uprawy urządzili w wynajmowanych pomieszczeniach po byłych kopalniach w Dąbrowie Górniczej i Wojkowicach. O losach 50 i 33-latka zadecyduje prokurator i sąd.

 5. W Dąbrowie "Kręci nas bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny"

  W ramach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca W hali „Centrum” w Dąbrowie Górniczej przy fantomach stanęli uczniowie szkół średnich i podstawowych. Po próbie bicia rekordu w jednoczesnym udzielaniu pierwszej pomocy młodzież przeniosła się przed halę, gdzie w ramach działań "Kręci nas bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny" odbyły się pokazy pokazy służb ratowniczych – straży pożarnej, policji, ratowników i harcerzy.

 6. Rozpoczął się "Tydzień mediacji"

  W dniach od 16 do 20 października odbędzie się ogólnopolski ,,Tydzień Mediacji”. W nadchodzących dniach w całym kraju instytucje rządowe, samorządowe oraz stowarzyszenia informować będą o zasadach i korzyściach płynących z mediacji. W ramach akcji w ciągu „Tygodnia Mediacji” wspólnie z mediatorami dyżurować będą także dąbrowscy policjanci, którzy wszystkim zainteresowanym udzielać będą bezpłatnych porad oraz informacji o korzyściach płynących z mediacji.

 7. Dzisiaj działania "Prędkość"

  Dzisiaj od godziny 6.00 na terenie naszego województwa śląscy policjanci prowadzą akcję pod kryptonimem "Prędkość". Działania ukierunkowane będą na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. Nadmierna prędkość jest bowiem główną przyczyną zdarzeń drogowych.

 8. Konferencja „Mediator - zawód czy pasja?”

  W ramach trwającego Tygodnia Mediacji Wczoraj odbyła się konferencja „Mediator – zawód czy pasja. Blaski i cienie pracy mediatora”. Konferencję zorganizowało Centrum Komunikacji i Mediacji „Dialog” w Dąbrowie Górniczej.