Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Aktualności

Polecamy

Dopalacze
Turyści zagraniczni
Pokrzywdzeni
Idź, jedź, żyj
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Stop agresji drogowej
Nie reagujesz akceptujesz
policjant który
Seksturystyka
Handel ludźmi
Rasizm

Najczęściej czytane

 1. Prowadził crossovera mimo cofniętych uprawnień

  Dąbrowscy policjanci zatrzymali 35-letniego kierowcę, który zdecydował się na jazdę terenowym volvo pomimo cofniętych uprawnień do kierowania. Teraz po zmianie przepisów mężczyzna będzie odpowiadał za popełnienie przestępstwa określonego w art. 180a kk.

 2. Kierował skuterem mając ponad 3 promile alkoholu

  Ponad 3 promile alkoholu w organizmie wykazało badanie kierującego skuterem. Mężczyznę jadącego jednośladem całą szerokością jezdni zatrzymali policjanci na ul. Strzemieszyckiej w Dąbrowie Górniczej. Sprawa 34-letniego mieszkańca Sławkowa znajdzie swój finał w sądzie. Grozi mu do 2 lat więzienia.

 3. Trwają działania „Alkohol i narkotyki”

  Dzisiaj od 6.00 przez całą dobę śląscy policjanci prowadzą na terenie województwa akcję pod kryptonimem „Alkohol i narkotyki”. Działania mają na celu wyeliminowanie z ruchu kierowców jeżdżących pod wpływem narkotyków lub innych środków odurzających.

 4. Finał konkursu „Bezpieczna Droga do Szkoły”

  Policjanci z Dąbrowy Górniczej przy wsparciu funkcjonariuszy z Katowic wspólnie z nauczycielami Szkoły Podstawowej nr 31 w Dąbrowie Górniczej zorganizowali konkurs plastyczny pn. „Bezpieczna Droga do Szkoły”. Najlepsze prace dzieci z najmłodszych klas nagrodzone zostały atrakcyjnymi nagrodami i upominkami.

 5. "Bezpieczne przedszkole" z policjantami

  Jak bezpiecznie poruszać się po drodze, jak być bezpiecznym w domu, czy na podwórku oraz jak wezwać pomoc, gdy ktoś jej potrzebuje? Tych i innych ważnych rzeczy dowiedzieli się najmłodsi z przyzakładowego przedszkola przy ul. Budowlanych w Dąbrowie Górniczej, które odwiedzili dąbrowscy policjanci.

 6. KIERUJ SIĘ ROZSĄDKIEM

  Bądź dżentelmenem na drodze. Nie postępuj zgodnie z zasadą punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia. Dziś jesteś kierującym, jutro będziesz pieszym. Trwa kolejna odsłona kampanii "Kieruj się rozsądkiem". Pamiętaj, każdy wypadek to suma różnych zdarzeń. Wielu możesz uniknąć

 7. Podziękowania za TOB 3 CIT

  Zakończyła się realizacja projektu TOB 3 CIT. Pod tym tajemniczym skrótem kryje się kampania Tobacco Free Cities – Miasta wolne od tytoniu. Podziękowania za udział śląskich policjantów w tym przedsięwzięciu odebrał Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Jarosz.

 8. Nowe radiowozy dla dąbrowskich policjantów

  Dąbrowscy stróże prawa otrzymali nowe radiowozy. Z trzech nowych oznakowanych samochodów marki Opel Corsa, które trafiły do służby, dwa zasiliły tabor dąbrowskiej komendy. Trzeci pełnić będzie służbę na ząbkowickich i strzemieszyckich drogach. Zakup nowych aut był możliwy dzięki finansowemu wsparciu lokalnych władz samorządowych.