Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Aktualności

Polecamy

Mapa zagrożeń
Dopalacze
Turyści zagraniczni
Pokrzywdzeni
Idź, jedź, żyj
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Stop agresji drogowej
Nie reagujesz akceptujesz
policjant który
Seksturystyka
Handel ludźmi
Rasizm

Najczęściej czytane

 1. Działania "Wolniej = Bezpieczniej" ponownie w Dąbrowie Górniczej

  Dzisiaj na dąbrowskich drogach prowadzone są działania "Wolniej = Bezpieczniej". To kolejna inicjatywa, która ma pomóc w uświadamianiu kierowcom niebezpieczeństw płynących z poruszania się z nadmierną prędkością. Zmotoryzowani muszą liczyć się dzisiaj także ze wzmożonymi kontrolami stanu trzeźwości, stanu technicznego pojazdów oraz sposobu przewożenia w nich najmłodszych pasażerów.

 2. Zdobyli najwyższy szczyt w Polsce – Rysy

  Wyprawy górskie to sposób, jaki znaleźli policjanci z Dąbrowy Górniczej na spędzanie wolnego czasu, odreagowanie po służbie i integrację swojego środowiska. Grupa dąbrowskich stróżów prawa postanowiła sprawdzić swoją sprawność fizyczną. Zorganizowali wyjazd w góry, aby zdobyć najwyższy szczyt Polski – RYSY.

 3. Ruszyła akcja "Bezpieczne Wakacje 2016"

  Okres wakacyjny to szczególny czas dla całej rodziny. W lipcu i sierpniu wielu z nas wyjeżdża na urlop spędzając czas nad wodą, w górach czy w lesie. Część dzieci i młodzieży spędzając wakacje w domu wypełnia sobie czas zabawą w jego okolicy. Towarzyszące wypoczynkowi odprężenie sprawia jednak, że niejednokrotnie zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

 4. Czy przewozić rower na bagażniku montowanym na hak holowniczy pojazdu ?

  Czy w świetle obowiązujących przepisów zamontowanie bagażnika rowerowego na hak jest zgodne z prawem? Osoby te spotkały się z różnymi zdaniami na ten temat. Przeważają opinie, że w myśl obowiązujących przepisów montowanie bagażników rowerowych na hak jest w Polsce zabronione, ponieważ platformy te zasłaniają numery rejestracyjne pojazdu, a nie można odkręcić tablicy rejestracyjnej z samochodu, żeby przykręcić ją na belce bagażnika.

 5. Miał w lodówce ponad pół kilograma amfetaminy

  Policjanci z wydziału kryminalnego dąbrowskiej komendy zatrzymali 26-letniego mężczyznę. W jego mieszkaniu stróże prawa znaleźli ponad pół kilograma amfetaminy. Policyjni śledczy zabezpieczyli narkotyki o czarnorynkowej wartości ponad 20 tys. złotych. Dąbrowianin trafił do policyjnego aresztu. O jego dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

 6. Odpowie za posiadanie narkotyków

  Policjanci z zespołu wywiadowców dąbrowskiej komendy patrolujący rejon Gołonoga zatrzymali 20-letniego mężczyznę. Dąbrowianin posiadał przy sobie środki odurzające w postaci suszu marihuany. Jego sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

 7. Policjanci zabezpieczali „szrapnel” z czasów I Wojny Światowej

  Dąbrowscy policjanci zabezpieczali miejsce odnalezienia niewybuchu z czasów I Wojny Światowej. Niebezpieczne znalezisko w postaci pocisku artyleryjskiego typu „szrapnel” przeznaczone do rażenia ludzi w ujawnili strażacy - ochotnicy, którzy w lesie przeprowadzali ćwiczenia ratowniczo – gaśnicze.

 8. Policyjna profilaktyka na miejskich festynach

  Festyny rodzinne, to stosowna okazja do przekazywania treści profilaktycznych. Dąbrowscy policjanci umacniali w świadomości mieszkańców Okradzionowa pozytywny wizerunek Policji, jako instytucji otwartej na kontakt ze społecznością lokalną.