Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Aktualności

Polecamy

Idź, jedź, żyj
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Stop agresji drogowej
Śląska drogówka dla kierowców
Turyści zagraniczni
Nie reagujesz akceptujesz
Seksturystyka
Rasizm

Najczęściej czytane

 1. Dąbrowscy policjanci w Spodku na wojewódzkich obchodach „Święta Policji”

  Policjanci z Dąbrowy Górniczej uczestniczyli w wojewódzkich obchodach Święta Policji, które 24 lipca br. odbyły się w hali „Spodka” w Katowicach. Podczas uroczystości Śląski Komendant Wojewódzki wręczał medale i odznaczenia funkcjonariuszom. Wśród mianowanych na wyższy stopień oficerski nie zabrakło dąbrowskiego stróża prawa.

 2. Fałszywe alarmy bombowe w 2 dąbrowskich instytucjach

  Policjanci z Dąbrowy Górniczej prowadzą intensywne czynności w sprawie dwóch fałszywych alarmów o podłożeniu ładunków wybuchowych w Urzędzie Skarbowym i Prokuraturze Rejonowej w Dąbrowie Górniczej. Wywołane w dzisiejsze południe fikcyjne alarmy spowodowały szereg kosztownych czynności służb ratowniczych oraz ewakuację prawie 100 osób z budynków instytucji.

 3. Kierował mając prawie 4 promile i zakaz prowadzenia wydany przez Sąd

  Policjanci z dąbrowskiej drogówki na Drodze Krajowej nr 1 zatrzymali 60-letniego mężczyznę. Kierujący fiatem cinquecento dąbrowianin miał w organizmie prawie 4 promile alkoholu. Mężczyzna ponadto złamał wyrok sądu zabraniający mu siadania za kierownicę pojazdu. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia.

 4. Nowe radiowozy dla policjantów

  Do Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach dotarło 7 radiowozów marki Kia Cee’d . Jest to pierwsza partia z 278 samochodów przeznaczonych dla komend na terenie całego kraju. Śląscy policjanci otrzymają 55 nowych pojazdów.

 5. Nie - dla alkoholu i papierosów sprzedawanych nieletnim

  Brak opieki dorosłych i wakacyjna nuda czasem są wykorzystywane przez młodzież do próbowania różnego rodzaju używek. Dąbrowscy policjanci przypominają sprzedawcom o konieczności sprawdzania dowodów tożsamości młodych osób, które chcą kupić alkohol lub papierosy, jeśli ich pełnoletność budzi jakiekolwiek wątpliwości.

 6. I Zagłębiowski Festyn z okazji Święta Policji

  Z okazji zbliżającego się Święta Policji na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Będzinie, odbył się I Zagłębiowski Festyn zorganizowany przez policjantów z Będzina, Dąbrowy Górniczej oraz Sosnowca. Współorganizatorami imprezy były władze samorządowe tych miast. Swoją obecnością zaszczycił wszystkich Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Jarosz.

 7. Zderzenie 2 ciężarówek na dąbrowskim odcinku DK 1

  Z urazem głowy, rąk i obrażeniami wewnętrznymi trafił do szpitala mężczyzna po tym jak doszło do zderzenia 2 aut ciężarowych na dąbrowskim odcinku DK 1 na wysokości Ząbkowic. W wyniku karambolu 2 „Tirów” ruch w kierunku Bielska Białej był utrudniony i kierowany przez mundurowych. Policyjne dochodzenie wyjaśni okoliczności i przyczyny wypadku.

 8. Zapraszamy na Uroczystą Mszę św. z racji Święta Policji

  W niedzielę 27 lipca 2014 r. o godz. 12.00 w Sanktuarium NMP Anielskiej przy ul. Królowej Jadwigi 17 odbędzie się Uroczysta Msza św. z okazji Święta Policji.