Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Aktualności

Polecamy

Powrót do służby
Pokrzywdzeni
Idź, jedź, żyj
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Stop agresji drogowej
Nie reagujesz akceptujesz
Infolinia dla bezdomnych
Seksturystyka
Handel ludźmi
Rasizm

Najczęściej czytane

 1. Przejęli prawie 20 tys. sztuk papierosów

  Policjanci z Dąbrowy Górniczej wspólnie z funkcjonariuszami katowickiego Urzędu Celnego zatrzymali 32-letnią kobietę. Dąbrowianka zajmowała się handlem tytoniem i papierosami. Stróże prawa przejęli prawie 20 tysięcy sztuk papierosów i ponad 11 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Mieszkance Dąbrowy grozą 3 lata więzienia i bardzo wysoka grzywna.

 2. Optymistyczny bilans wczorajszych działań „Pasy”

  Dąbrowscy policjanci prowadzili wczoraj akcję „Pasy”. Akcja miała na celu bezpieczeństwo małoletnich pasażerów. Policjanci zwracali szczególną uwagę na stosowanie pasów bezpieczeństwa oraz fotelików i urządzeń przeznaczonych do przewozu dzieci.

 3. Jutro w Dąbrowie policyjne działania "Trzeźwość"

  Jutro na terenie Dąbrowy Górniczej policjanci ruchu drogowego przeprowadzą akcję pod kryptonimem “Trzeźwość”. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez wzmożone kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących.

 4. Jutro działania "Pasy"

  Dąbrowscy funkcjonariusze drogówki w dniu jutrzejszym prowadzić będą akcję „Pasy”. Celem działań jest wzrost poziomu bezpieczeństwa małoletnich pasażerów. Policjanci będą kontrolować stosowanie pasów bezpieczeństwa oraz fotelików i urządzeń przeznaczonych do przewozu dzieci.

 5. Uwaga na rowerzystów!

  Na drogach Dąbrowy Górniczej z każdym dniem widać coraz więcej rowerzystów. Niestety, nie zawsze podróże cyklistów kończą się szczęśliwie. Policjanci z dąbrowskiej drogówki apelują o rozwagę i ostrożność.

 6. Odpowie za posiadanie „białych” i „zielonych” narkotyków

  Dąbrowscy wywiadowcy prewencji zatrzymali 31-letniego mężczyznę który posiadał przy sobie środki narkotyczne w postaci amfetaminy i suszu marihuany. Śledczy zabezpieczyli narkotyki i zatrzymali posiadacza zakazanych prawem środków. Jego sprawa znajdzie finał w Sądzie.

 7. Zielono-niebieskie patrole na leśnych duktach

  W minioną sobotę w Nadleśnictwie Siewierz ruszyły wspólne patrole policjantów z dąbrowskiej drogówki i służby leśnej. Wiosna jest okresem wzmożonej aktywności amatorów jazdy po leśnych drogach na quadach i motocyklach. Taka rozrywka jest nie tylko szkodliwa dla środowiska, ale może być groźna dla osób korzystających z lasu zgodnie z prawem.

 8. Zaginęła Wiktoria ŚCIUBA - AKTUALIZACJA

  Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej prowadził poszukiwania za 15-letnią zaginioną Wiktoria ŚCIUBA. Nastolatka została odnaleziona przez policjantów na terenie Częstochowy.