Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Aktualności

Polecamy

Stacja meteo i detektor
Moja komenda
Dopalacze
Turyści zagraniczni
Pokrzywdzeni
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Rok pieszego
Stop agresji drogowej
Nie reagujesz akceptujesz
policjant który
Seksturystyka
Handel ludźmi
Rasizm

Najczęściej czytane

 1. Świadek zareagował, a policjanci zatrzymali nieletnich wandali

  Dwóch nieletnich wandali zatrzymali wczoraj w nocy na gorącym uczynku policjanci z Dąbrowy Górniczej. Dwaj 16-latkowie są podejrzewani o zdewastowanie wiaty przystanku komunikacji miejskiej w dąbrowskiej dzielnicy Gołonóg. Za ten czyn młodzi dąbrowianie odpowiedzą przed sądem dla nieletnich.

 2. Katowiccy i dąbrowscy detektywi zatrzymali plantatora i zlikwidowali uprawę marihuany

  Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wspólnie z dąbrowskimi stróżami prawa zatrzymali mężczyznę, który uprawiał konopie indyjskie i zlikwidowali prowadzoną przez niego zautomatyzowaną plantacje. Swoją uprawę dąbrowianin urządził na uboczu miasta, w domu należącym do jego babci. O losach 22-latka zadecyduje prokurator i sąd.

 3. Trwają działania „Alkohol i narkotyki”

  Dzisiaj od 6.00 przez całą dobę śląscy policjanci prowadzą na terenie województwa akcję pod kryptonimem „Alkohol i narkotyki”. Działania mają na celu wyeliminowanie z ruchu kierowców jeżdżących pod wpływem narkotyków lub innych środków odurzających.

 4. Policjanci na spotkaniu „Bezpieczny Mikołaj w Antoniowie”

  Policjanci z Dąbrowy Górniczej włączyli się w organizację spotkania mikołajkowego: „Bezpieczny Mikołaj w Antoniowie” organizowanego przez Radę Dzielnicy. Stróże prawa wraz ze Sznupkiem przed przybyciem Mikołaja przygotowali dla najmłodszych pogadankę o bezpiecznym poruszaniu się po drogach.

 5. Kierował pojazdem mimo sądowego zakazu

  Policjanci z wydziału ruchu drogowego dąbrowskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który kierował dostawczym citroenem mimo wyrokowi sądu zakazującemu mu siadanie za kierownicą samochodu. Dąbrowianin odpowie za złamanie wyroku sądu. Grozi mu za to nawet 5 lat więzienia.

 6. Aplikacja mobilna „Moja Komenda” – szybki kontakt z policją i dzielnicowym

  Aplikacja „Moja Komenda” umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Aby to zrobić wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon zamieszkania oraz pokaże, w której jednostce on pracuje. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku. Aby połączyć się z funkcjonariuszem wystarczy jedno kliknięcie. Wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline bez dostępu do internetu.

 7. Groźne zdarzenie drogowe na ul. Piłsudskiego

  Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło dzisiaj rano w rejonie skrzyżowania ul. Piłsudskiego i Morcinka w Dąbrowie Górniczej. Po zderzeniu dwóch samochodów z urazem klatki piersiowej do szpitala trafił jeden z kierujących, trzeba było się również liczyć z utrudnieniami w ruchu pojazdów w tym rejonie. Policjanci z dąbrowskiej drogówki wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

 8. Zachęcamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

  Poczucie bezpieczeństwa jest jedną z podstawowych potrzeb każdego człowieka i decyduje o funkcjonowaniu wszystkich społeczności. Dlatego też, uwzględniając oczekiwania społeczne, stworzono Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Narzędzie to pozwala na rzetelne oraz jasne identyfikowanie, ukazanie skali, jak również rodzaju zagrożeń i instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa oraz porządku publicznego. Zachęcamy do korzystania z tego innowacyjnego narzędzia.