Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Aktualności

Polecamy

Powrót do służby
Pokrzywdzeni
Idź, jedź, żyj
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Stop agresji drogowej
Nie reagujesz akceptujesz
policjant który
Seksturystyka
Handel ludźmi
Rasizm

Najczęściej czytane

 1. Zginął mężczyzna potrącony przez pociąg

  Policjanci z Dąbrowy Górniczej ustalają szczegółowe okoliczności wypadku. Doszło do niego na szlaku kolejowym w rejonie ulicy Urbańskiego. Mężczyzna został śmiertelnie potrącony przez pociąg pospieszny relacji Bielsko Biała-Szczecin.

 2. Chciał skorumpować policjantów dąbrowskiej „drogówki”

  Policjanci z dąbrowskiej drogówki zatrzymali kierującego osobowym renaultem mężczyznę, który miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Na dodatek usiłował wręczyć mundurowym łapówkę. Teraz za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz za próbę skorumpowania mundurowych dąbrowianinowi grozi do 10 lat więzienia.

 3. Dbali o bezpieczeństwo w czasie dąbrowskiego „Moto Serca”

  Mundurowi z dąbrowskiej komendy oraz służby porządkowe organizatora dbali o bezpieczeństwo uczestników imprezy motocyklowej „Moto Serce”, która odbyła się w sobotę na parkingu dąbrowskiej galerii handlowej. Dzięki ich staraniom weekendowa impreza upłynęła pod znakiem bezpieczeństwa.

 4. Policjanci na gali finałowej IV Ogólnopolskiego Turnieju Klas o Profilu Mundurowym

  IV Ogólnopolski Turniej Klas o Profilu Mundurowym dobiegł końca. Po trzydniowych zmaganiach w piątek poznaliśmy najlepsze zespoły w klasyfikacji generalnej. Finałowa gala i wręczenie nagród miało miejsce w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Na uroczystościach obecni byli przedstawiciele Komendy Głównej Policji, Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, a także Komendant Miejski Policji w Dąbrowie Górniczej insp. Artur Klimek.

 5. Chciał przekupić policjantów - włożył „stówkę” w dokumenty

  Policjanci z dąbrowskiej drogówki zatrzymali mężczyznę kierującego fiatem ducato, który przekroczył dozwoloną prędkość. Po zatrzymaniu 63-latek chciał wręczyć mundurowym łapówkę w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Teraz odpowie nie tylko za przekroczenie prędkości, ale i za próbę skorumpowania mundurowych. Grozi mu do 10 lat więzienia

 6. Konstruktywnie o bezpieczeństwie w trakcie debaty w Strzemieszycach

  Z inicjatywy mieszkańców dąbrowskiej dzielnicy Strzemieszyce odbyła się debata społeczna. Tematami dyskusji były sprawy nurtujące mieszkańców tej części Dąbrowy Górniczej. Jednym z punktów porządku dyskusji był stan bezpieczeństwa na terenie dzielnicy. W trakcie merytorycznej konsultacji z mieszkańcami wyznaczono nowe kierunki działania służb porządkowych w Dąbrowie Górniczej - Strzemieszycach.

 7. Chcąc zaoszczędzić 3,66 zł naraziła się na 8 lat więzienia

  Policjanci z dąbrowskiego zespołu patrolowo – interwencyjnego na podstawie zgłoszenia pracowników ochrony jednego z dąbrowskich hipermarketów zatrzymali oszustkę. Do zdarzenia doszło podczas robienia zakupów. Kobieta w dziale samoobsługowym ważąc towary przed drukowaniem etykiet z cenami unosiła je w górę zaniżając w ten sposób ich faktyczną wagę i wartość. Dąbrowianka chciała zaoszczędzić 3,66 zł, a naraziła się na karę pozbawienia wolności nawet do 8-miu lat.

 8. 10 lat za korupcyjne propozycje

  Wczoraj policjanci z dąbrowskiej drogówki zatrzymali w Strzemieszycach do kontroli drogowej mężczyznę kierującego oplem vivaro, który nie stosował się do obowiązku zapięcia pasów bezpieczeństwa. 43-latek chciał wręczyć mundurowym łapówkę w zamian za uniknięcie mandatu i punktów karnych. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.