Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Aktualności

Polecamy

Konferencja WSB
Pokrzywdzeni
Idź, jedź, żyj
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Stop agresji drogowej
Śląska drogówka dla kierowców
Turyści zagraniczni
Nie reagujesz akceptujesz
Seksturystyka
Rasizm

Najczęściej czytane

 1. Groźna kolizja w centrum Dąbrowy

  Do groźnej kolizji doszło dzisiaj rano przed godz. 8.00 na ul. Królowej Jadwigi w Dąbrowie Górniczej. Jadące w kierunku ronda w centrum miasta osobowe audi dachowało. Kierująca pojazdem 31-letnia dąbrowianka z opresji wyszła bez szwanku. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia.

 2. Nietrzeźwy kierujący fiatem prawdopodobnie przyczyną dachowania osobowej mazdy (mapa)

  Dwie osoby trafiły do szpitala z ogólnymi obrażeniami po tym jak na ul. Strzemieszyckiej koziołkowała osobowa mazda. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że do wypadku przyczynił się nietrzeźwy kierujący fiatem marea jadący przed poprzedzającą mazdę ciężarówką. Policyjne dochodzenie wyjaśni okoliczności i przyczyny tego groźnego zdarzenia drogowego.

 3. Kryminalni namierzyli 28-latków z marihuaną

  Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali w „Gołonogu” 2 dąbrowian. Mężczyźni posiadali przy sobie środki narkotyczne w postaci marihuany. Ich sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Za posiadanie narkotyków grozi im 3 lata pozbawienia wolności.

 4. Motocykle terenowe w dąbrowskiej policji

  3 motocykle terenowe otrzymali policjanci z Dąbrowy Górniczej. Mundurowi, crossami będą od teraz patrolować najbardziej oddalone rejony pojezierza dąbrowskiego. Nie umkną im quadowcy, którzy rozjeżdżają tereny objęte programem „Natura 2000”.

 5. Samorządowcy debatowali w murach dąbrowskiej komendy

  Radni z dąbrowskiego magistratu na zamiejscowym posiedzeniu, które odbyło się w Komendzie Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej debatowali o bezpieczeństwie mieszkańców miasta. Gości podjął zwierzchnik policjantów insp. Artur Klimek.

 6. Drogówka na zawodach strongmenów

  Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego uczestniczyli w sportowych zmaganiach strongmenów, które odbyły w Parku Hallera. Jedną z niestandardowych dyscyplin było przepychanie przez siłaczy radiowozu drogówki. Prędkość, z jaką się poruszał, mierzył policyjny radar.

 7. Nowe radiowozy dla dąbrowskich policjantów

  Policjanci z Dąbrowy Górniczej otrzymali 2 nowe radiowozy. Kia cee'd trafiła do techników kryminalistyki obsługujących zdarzenia na terenie miasta, opel astra zasilił wydział prewencji. Nowe pojazdy służbowe zostały przekazane dąbrowskiej komendzie decyzją kierownictwa Śląskiego Garnizonu Policji.

 8. Policjanci na festynie „Bezpieczne Mydlice”

  „Bezpieczne Mydlice” to hasło przewodnie rodzinnego festynu, który odbył się w na ul. Dąbskiego w Dąbrowie Górniczej. Wśród przygotowanych wielu atrakcji było również spotkanie z dąbrowskimi stróżami prawa. Nie zabrakło również Sznupka - maskotki śląskiej policji.