Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Aktualności

Polecamy

Stacja meteo i detektor
Moja komenda
Dopalacze
Turyści zagraniczni
Pokrzywdzeni
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Rok pieszego
Stop agresji drogowej
Nie reagujesz akceptujesz
policjant który
Seksturystyka
Handel ludźmi
Rasizm

Najczęściej czytane

 1. Zamknęli sklep z "dopalaczami"

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego dąbrowskiego garnizonu wspólnie z pracownikami sanepidu, skontrolowali sklep przy ulicy Kościuszki. Podczas działań przejęli ponad 160 opakowań substancji psychoaktywnych. Przejęte środki zostaną teraz poddane szczegółowej analizie laboratoryjnej. Od jej wyników będzie zależało dalsze postępowanie w tej sprawie.

 2. Odpowie za posiadanie znacznej ilości amfetaminy i jazdę pod jej wpływem

  Amfetaminę, z której można było przygotować ponad 360 działek dilerskich, przechwycili policjanci z wydziału kryminalnego dąbrowskiej komendy. Za posiadanie takiej ilości środków odurzających dąbrowianinowi grozi do 10 lat więzienia. Dzięki elektronicznemu analizatorowi, w który wyposażeni są dąbrowscy policjanci, szybko też wyszło na jaw, że zatrzymany kierował samochodem pod wpływem amfetaminy.

 3. Jutro policyjna akcja "NURD"

  Jutro na terenie Dąbrowy Górniczej policjanci drogówki przeprowadzą akcję pod nazwą „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”. Działania te maja wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.

 4. „Poznaj swojego dzielnicowego” tym razem w Gołonogu

  Policjanci z Dąbrowy Górniczej wspólnie z Dąbrowską Wspólnotą Samorządową kontynuują miejską akcję informacyjno - edukacyjną pod hasłem: „Bezpieczne miasto, dzielnica, ulica - poznaj swojego dzielnicowego". Tym razem w Klubie Osiedlowym „Unikat” z policjantami spotkali się mieszkańcy dzielnicy Gołonóg.

 5. Policjanci w miejskim projekcie „Bezpieczna Dąbrowa”

  Ruszają spotkania osiedlowe, organizowane w ramach programu „Bezpieczna Dąbrowa”. Pierwsze zaplanowano na 20 marca. „Bezpieczna Dąbrowa” obejmuje szereg zagadnień, dotyczących m.in. pierwszej pomocy, samoobrony dla kobiet, przeciwdziałania uzależnieniom, edukacji na temat czadu, bezpieczeństwa na drogach i nad wodą. W przedsięwzięciu uczestniczyć będą również dąbrowscy stróże prawa.

 6. Kolejna dyskusja o bezpieczeństwie w ramach III edycji projektu „Poznaj swojego dzielnicowego”

  Policjanci z Dąbrowy Górniczej wspólnie z działaczami z Dąbrowskiej Wspólnoty Samorządowej kontynuują miejską akcję informacyjno - edukacyjną pod hasłem: „Bezpieczne miasto, dzielnica, ulica - poznaj swojego dzielnicowego". Tym razem w Zespole Szkół Sportowych przy ul. Chopina z policjantami spotkali się mieszkańcy osiedla "Mydlice – Północ".

 7. Uważajmy - „motocykle mogą być wszędzie”

  Dni są coraz cieplejsze, a co za tym idzie - fani dwóch kołek już planują bliższe lub dalsze trasy na swoich jednośladach. Kierującym samochodami przypominamy, aby częściej niż zwykle szczególnie przed zmianą pasa ruchu spoglądali w lusterka swoich pojazdów. W czasie sezonu motocyklowego pamiętajmy o bezpieczeństwie swoim i innych!

 8. Poszukiwany wpadł przebiegając przez ruchliwą ulicę

  Policjanci z zespołu patrolowo – interwencyjnego dąbrowskiej komendy podjęli interwencję wobec mężczyzny, który przebiegł tuż przed radiowozem przez ruchliwą ulicę. Okazało się, że mieszkaniec Rudy Śląskiej poszukiwany jest celem odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna trafił już do aresztu, gdzie wyrokiem sądu ma spędzić 120 dni.