Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Aktualności

Polecamy

Konferencja WSB
Pokrzywdzeni
Idź, jedź, żyj
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Stop agresji drogowej
Śląska drogówka dla kierowców
Nie reagujesz akceptujesz
Seksturystyka
Rasizm

Najczęściej czytane

 1. Prawdopodobnie udusił żonę z zazdrości

  Sąd Rejonowy w Dąbrowie Górniczej aresztował na trzy miesiące 42-letniego dąbrowianiana. Mężczyzna najprawdopodobniej z zazdrości udusił swoją żonę. Dąbrowianinowi za zabójstwo grozi nawet dożywotnia kara więzienia.

 2. Aresztowany napastnik z młotkiem

  Dąbrowscy policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który na przystankach komunikacji miejskiej przy ul. Sobieskiego, używając młotka ciężko ranił 2 przypadkowe osoby. Pokrzywdzeni mężczyźni z ciężkimi obrażeniami głów trafili do szpitala. Napastnik sam zgłosił się na policję. Decyzją sądu mężczyzna został już tymczasowo aresztowany. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu nawet dożywocie.

 3. Wyjaśniają przyczyny i okoliczności pożaru w dąbrowskim szpitalu

  Policjanci z wydziału kryminalnego dąbrowskiej komendy wyjaśniają przyczyny i okoliczności pożaru, do którego doszło dzisiaj po północy na oddziale wewnętrznym szpitala w Dąbrowie Górniczej. Ogień strawił jedną z sal chorych, najprawdopodobniej w wyniku zaprószenia ognia przez jednego z pacjentów. Z powodu zadymienia, do innych części obiektu, ewakuowano pacjentów oddziału. Obecnie na miejscu pożaru pracują śledczy oraz biegli z zakresu pożarnictwa.

 4. Chwiejnym krokiem zamiatały szkolny korytarz

  Policjanci z Dąbrowy Górniczej ujawnili 2 pijane sprzątaczki. Kobiety dzień po święcie nauczycieli z ponad 1 promilem alkoholu w organizmach wykonywały swoje obowiązki w jednej z dąbrowskich szkół. Oprócz grzywny nietrzeźwym pracowniczkom ze strony pracodawcy grożą konsekwencje dyscyplinarne.

 5. Namierzyli 34-latka z narkotykami i utraconymi przedmiotami

  Policjanci z dąbrowskiego zespołu wywiadowców prewencji pełniący służbę w rejonie dzielnicy Gołonóg zatrzymali 34-latka. Mężczyzna posiadał przy sobie 3 telefony komórkowe, w tym 2 pochodzące z kradzieży, 3 dowody osobiste oraz prawie 200 działek dilerskich amfetaminy.

 6. Groźna kolizja na Redenie

  Do groźnej kolizji doszło wczoraj rano po godz. 7.00 na ul. Królowej Jadwigi w Dąbrowie Górniczej. Jadące w kierunku ronda przy Alei Róż osobowe audi wpadło na torowisko tramwajowe. Kierujący pojazdem sosnowiczanin był trzeźwy, z opresji wyszedł bez szwanku. Skończyło się na zatrzymanych przez mundurowych uprawnieniach do kierowania i wniosku o ukaranie do sądu.

 7. Poszukiwany sprawca napadu w Ogrodzieńcu

  Policjanci z Zawiercia poszukują sprawcy napadu na placówkę bankową. Do zdarzenia doszło 10 września tego roku w Ogrodzieńcu. Na podstawie zeznań świadków powstał portret pamięciowy bandyty. Osoby mogące pomóc w ustaleniu jego tożsamości prosimy o pilny kontakt.

 8. Wpadli ukrywający się poszukiwani

  Policjanci z wydziału kryminalnego dąbrowskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych przez sądy celem odbycia kar więzienia. Dąbrowianie chcąc uniknąć kar ukrywali się przed organami ścigania. Mężczyźni zostali już doprowadzeni do zakładu karnego, gdzie pozostaną na czas kar wymierzonych przez sądy.