Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Aktualności

Polecamy

Powrót do służby
Pokrzywdzeni
Idź, jedź, żyj
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Stop agresji drogowej
Nie reagujesz akceptujesz
Infolinia dla bezdomnych
Bezpieczna woda
Seksturystyka
Handel ludźmi
Rasizm

Najczęściej czytane

 1. Policjanci udaremnili desperacki krok

  Szybka i zdecydowana reakcja policjantów prawdopodobnie uratowała życie 30-letniego mieszkańca Dąbrowy Górniczej. Mężczyzna telefonicznie pożegnał się z żoną, informując ją o chęci targnięcia się na własne życie. Po kilku godzinach intensywnych ustaleń i poszukiwań, niedoszłego desperata udało się odnaleźć w salonie gier. Zaskoczony mężczyzna nie skrywał przed policjantami swoich zamiarów. Dąbrowianin został umieszczony w szpitalu, gdzie objęty został opieką.

 2. Dąbrowskie działania "Trzeźwość"

  Ponad 1200 skontrolowanych kierujących na drogach Dąbrowy Górniczej, 5 ujawnionych kierujących "na podwójnym gazie" oraz jeden kierujący pod wpływem narkotyków to efekt dzisiejszych działań "Trzeźwość" przeprowadzonych przez policjantów dąbrowskiej drogówki.

 3. 20-latek z marihuaną w zaciśniętej pięści

  Policjanci z zespołu wywiadowców prewencji pełniący służbę w rejonie centrum Dąbrowy Górniczej zatrzymali 20-latka. Młody dąbrowianin posiadał przy sobie środki narkotyczne w postaci suszu marihuany. Sprawa młodego mężczyzny trafi teraz do sądu.

 4. Znamy zwycięzców licytacji

  Zakończyły się licytacje, z których dochód przeznaczony jest na rehabilitację rannego w czasie służby policjanta z Dąbrowy Górniczej. Dzięki ofiarodawcom i licytującym udało się zebrać ponad 14 tys. złotych. Serdecznie dziękujemy!

 5. Promowali służbę w Policji i debatowali ze studentami na temat zagrożenia terrorem

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej brali udział w VII Studenckich Targach Pracy i Praktyk w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Cykliczny Projekt organizowany przez dąbrowską uczelnię był również okazją do debaty policjantów i studentów na temat zagrożenia terroryzmem oraz roli Policji w działaniach antyterrorystycznych.

 6. Zlikwidowali plantację marihuany na strychu domu

  Dąbrowscy kryminalni zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który na strychu w domu swoim rodziców uprawiał konopie indyjskie. Policjanci zabezpieczyli 15 krzaków rośliny. Dąbrowianin usłyszał już zarzut. Grozi mu teraz do 3 lat więzienia.

 7. Wyeliminowali z ruchu kierującego z 2 promilami alkoholu w organizmie

  Policjanci z wydziału prewencji dąbrowskiej komendy zatrzymali 32-letniego mężczyznę. Kierujący bmw dąbrowianin posiadał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Za jazdę na „podwójnym gazie” grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

 8. Odpowiedzą za posiadanie narkotyków

  Policjanci z dąbrowskiej grupy wywiadowczej na osiedlu Broniewskiego zatrzymali 17, 18 i 19-latka. Mężczyźni posiadali środki narkotyczne w postaci prawie 200 gramów suszu marihuany. Śledczy zabezpieczyli narkotyki i zatrzymali posiadaczy zakazanej prawem rośliny. Ich sprawy znajdą finał w Sądzie.