Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Aktualności

Polecamy

Fundacja wdów i sierot
Pokrzywdzeni
Idź, jedź, żyj
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Stop agresji drogowej
Nie reagujesz akceptujesz
Infolinia dla bezdomnych
Bezpieczna woda
Seksturystyka
Handel ludźmi
Rasizm

Najczęściej czytane

 1. Nabór do służby w Policji w 2015 roku

  Informujemy, że 8 grudnia br. Śląski Komendant Wojewódzki Policji podpisał informację w sprawie realizacji przyjęć do służby w Policji w jednostkach województwa śląskiego w 2015 roku.

 2. Wiceprezes dąbrowskiego sądu szkoliła policjantów zespołu ds wykroczeń

  Wiceprezes Sądu Rejonowego w Dąbrowie Górniczej przeprowadziła szkolenie dla policjantów dąbrowskiego garnizonu, którzy na co dzień prowadzą postępowania w sprawach o wykroczenia. Prowadząca spotkanie Sędzia pozytywnie oceniała pracę funkcjonariuszy, ich zaangażowanie i rzetelność w prowadzonych sprawach.

 3. Odprawa roczna garnizonu śląskiego

  Komendanci jednostek miejskich i powiatowych policji naszego województwa, naczelnicy wydziałów KWP w Katowicach oraz związkowcy spotkali się w Szkole Policji w Katowicach. Szef śląskiej policji - nadinsp Krzysztof Jarosz, wraz ze swoimi zastępcami, podsumował ubiegły rok i wskazał zadania do realizacji w roku 2015. W odprawie wzięli udział przedstawiciele władz wojewódzkich, Zastępca Komendanta Głównego Policji oraz zaproszeni goście.

 4. Policjanci "nakryli" wandala w przejściu podziemnym

  Policjanci z plutonu patrolowo- interwencyjnego dąbrowskiej komendy zatrzymali podejrzanego o wandalizm mężczyznę. 52-latek w centrum miasta wyrywał metalowe panele poszycia sufitu w przejściu podziemnym. Kompletnie pijany i agresywny wobec stróżów prawa dąbrowianin najpierw trafił do izby wytrzeźwień. Za uszkodzenie mienia może trafić na 5 lat za kratki i będzie musiał zapłacić za spowodowane szkody.

 5. Nie stwarzaj okazji parkingowym włamywaczom

  Uwaga na włamania do pojazdów. Łupem przestępców padają pozostawione w widocznym miejscu nawigacje, radioodtwarzacze, tablety i inne wartościowe przedmioty. Przypominamy kierującym o odpowiednim zabezpieczeniu pojazdów, zanim pozostawią je na parkingach. Pozwoli to na uniknięcie wielu przykrych następstw włamań i kradzieży.

 6. Trwają działania pk. ,,Truck-Bus"

  Dzisiaj od wczesnych godzin rannych w województwie śląskim policjanci ruchu drogowego prowadzą akcję pod kryptonimem "Tuck-Bus”. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa w zakresie przewozu osób i rzeczy.

 7. Ślubowanie nowo przyjętych stróżów prawa

  W Oddziale Prewencji Policji w Katowicach odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Szeregi śląskiego garnizonu zasiliło 175 świeżo upieczonych stróżów prawa. Ślubowanie od nich przyjął Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Krzysztof Jarosz. Wśród nowo przyjętych znajduj się 12 mundurowych, którzy zasilą szeregi dąbrowskiego garnizonu policji.

 8. Odpowiedzą za posiadanie narkotyków

  Policjanci z komisariatu policji na terenie Ząbkowic zatrzymali 23 i 24-latka. Mężczyźni posiadali przy sobie środki narkotyczne w postaci suszu marihuany. Śledczy zabezpieczyli narkotyki i zatrzymali posiadaczy zakazanej prawem rośliny. Ich sprawy znajdą finał w Sądzie.