Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Aktualności

Polecamy

Dopalacze
Bezpieczne Wakacje
Turyści zagraniczni
Pokrzywdzeni
Idź, jedź, żyj
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Stop agresji drogowej
Nie reagujesz akceptujesz
policjant który
Seksturystyka
Handel ludźmi
Rasizm

Najczęściej czytane

 1. Po 30 latach służby pożegnał policyjny mundur

  "Życie składa się z przywitań i pożegnań” – te słowa Wiktora Hugo oddają charakter policyjnej służby: wstępując do niej policjant wita się z mundurem i żegna z nim odchodząc na emeryturę. Wczoraj po 30 latach służby odbyło się uroczyste pożegnanie odchodzącego na emeryturę Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji podinsp. Dariusza Sapicha.

 2. Podsumowanie dąbrowskich działań „Trzeźwość”

  717 skontrolowanych kierujących poruszających się drogami Dąbrowy Górniczej i zatrzymanych 5 kierujących „na podwójnym gazie” to efekt wczorajszych działań "Trzeźwość" przeprowadzonych przez policjantów dąbrowskiej drogówki.

 3. Zatrzymali nietrzeźwego i bez uprawnień

  Prawie 0,8 promila alkoholu w organizmie wykazało badanie 21-letniego kierowcy opla astry, zatrzymanego do kontroli przez policjantów na ul. Dąbrowskiego w Dąbrowie Górniczej. Jak się okazało młody mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Za jazdę „na podwójnym gazie” zatrzymanemu grozi teraz do 2 lat więzienia.

 4. Czy przewozić rower na bagażniku montowanym na hak holowniczy pojazdu ?

  Czy w świetle obowiązujących przepisów zamontowanie bagażnika rowerowego na hak jest zgodne z prawem? Osoby te spotkały się z różnymi zdaniami na ten temat. Przeważają opinie, że w myśl obowiązujących przepisów montowanie bagażników rowerowych na hak jest w Polsce zabronione, ponieważ platformy te zasłaniają numery rejestracyjne pojazdu, a nie można odkręcić tablicy rejestracyjnej z samochodu, żeby przykręcić ją na belce bagażnika.

 5. Odpowie w myśl nowego artykułu

  Policjanci z dąbrowskiego zespołu wywiadowców zatrzymali 35-letniego kierowcę, który zdecydował się na jazdę samochodem pomimo cofniętych uprawnień do kierowania. Do niedawna to przewinienie było wykroczeniem drogowym. Teraz po zmianie przepisów mężczyzna będzie odpowiadał za popełnienie przestępstwa określonego w art. 180a kk.

 6. Nabór do służby w Policji w 2015 roku

  Informujemy, że 8 grudnia br. Śląski Komendant Wojewódzki Policji podpisał informację w sprawie realizacji przyjęć do służby w Policji w jednostkach województwa śląskiego w 2015 roku.

 7. Życzenia z okazji Święta Policji 2012

  Życzenia Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji dla Policjantów i Pracowników Policji

 8. Dąbrowskie obchody Święta Policji

  W Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej odbyła się uroczystość z okazji Święta Policji. Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk wręczył awanse na wyższe stopnie służbowe dąbrowskim policjantom. Nie zabrakło wspomnienia o zamordowanych przez NKWD policjantach naszego regionu, którzy za ojczyznę zginęli na nieludzkiej ziemi. Uroczystość uświetniła Orkiestra KWP w Katowicach.