Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Aktualności

Polecamy

Dopalacze
Turyści zagraniczni
Pokrzywdzeni
Idź, jedź, żyj
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Stop agresji drogowej
Nie reagujesz akceptujesz
policjant który
Seksturystyka
Handel ludźmi
Rasizm

Najczęściej czytane

 1. Zaatakował kierowcę autobusu, bo nie podobała mu się trasa przejazdu

  Policjanci zatrzymali agresywnego młodzieńca, który pobił kierowcę autobusu komunikacji miejskiej - 22-latkowi nie podobała mu się trasa przejazdu. Mężczyzna trafił do izby wytrzeźwień. Podejrzanemu grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

 2. Zabezpieczają koncerty i dożynki miejskie

  Policjanci z dąbrowskiej komendy, oddziałów prewencji policji, strażnicy miejscy, służby porządkowe organizatora oraz straż pożarna i ratownictwo medyczne dbać będą o bezpieczeństwo bawiących się dąbrowian w czasie odbywających się w ten weekend w Parku Hallera festynów i "Dożynek Miejskich".

 3. Zatrzymani - z nowego artykułu i za posiadanie narkotyków

  Z nowego artykułu 180a kk odpowie dąbrowianka, która mimo cofniętych uprawnień kierowała osobowym audi na ul. Łącznej w Dąbrowie Górniczej. Kobiecie grozi do 2 więzienia. Na 3 lata za kraty może trafić natomiast pasażer auta, który posiadał przy sobie amfetaminę.

 4. Policjanci w działaniach profilaktycznych „Szlaban na ryzyko”

  Policjanci z Dąbrowy Górniczej uczestniczyli w działaniach profilaktycznych w ramach kampanii społecznej organizowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA pod nazwą Bezpieczny Przejazd - „Szlaban na ryzyko”. Jej celem jest podnoszenie świadomości o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowo-drogowych. Kampania kierowana jest zarówno do najmłodszych, jak i dorosłych użytkowników dróg.

 5. "STOP WARIATOM DROGOWYM” w Dąbrowie Górniczej

  Policjanci ruchu drogowego z Dąbrowy Górniczej przyłączyli się do kampanii społecznej „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”. Mundurowi wspólnie z wolontariuszami Fundacji PZU, rozdawali w minioną sobotę kierowcom i pasażerom niebieskie serduszka, które umieszczone w samochodzie mają przypominać o bezpieczeństwie pieszych.

 6. Nabór do służby w Policji w 2015 roku

  Informujemy, że 8 grudnia br. Śląski Komendant Wojewódzki Policji podpisał informację w sprawie realizacji przyjęć do służby w Policji w jednostkach województwa śląskiego w 2015 roku.

 7. Czy przewozić rower na bagażniku montowanym na hak holowniczy pojazdu ?

  Czy w świetle obowiązujących przepisów zamontowanie bagażnika rowerowego na hak jest zgodne z prawem? Osoby te spotkały się z różnymi zdaniami na ten temat. Przeważają opinie, że w myśl obowiązujących przepisów montowanie bagażników rowerowych na hak jest w Polsce zabronione, ponieważ platformy te zasłaniają numery rejestracyjne pojazdu, a nie można odkręcić tablicy rejestracyjnej z samochodu, żeby przykręcić ją na belce bagażnika.

 8. Policjanci o bezpiecznej drodze do szkoły dąbrowskim pierwszakom

  Policjanci wydziału ruchu drogowego wspólnie z dzielnicowymi dąbrowskiej komendy zgodnie z zapowiedzią realizują działania profilaktyczne "Bezpieczna droga do szkoły". Tylko jeden patrol mundurowych odwiedził dzisiaj pierwszaków w Szkołach Podstawowych nr 21, 23 i 31 w Dąbrowie Górniczej, gdzie przeprowadzili pogadanki na temat bezpiecznej drogi do szkoły i do domu.