Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Aktualności

Polecamy

Fundacja wdów i sierot
Stacja meteo i detektor
Moja komenda
Dopalacze
Turyści zagraniczni
Pokrzywdzeni
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Rok pieszego
Stop agresji drogowej
Nie reagujesz akceptujesz
policjant który
Seksturystyka
Handel ludźmi
Rasizm

Najczęściej czytane

 1. ICE - kontakt zapisany w telefonie może ocalić Ci życie

  In Case of Emergency – oznacza „w nagłym wypadku”. Jest to międzynarodowy skrót informujący o tym, do kogo powinni zadzwonić ratujący osobę poszkodowaną w nagłym wypadku. Skrót ICE możemy wpisać bezpośrednio do telefonu komórkowego lub na oddzielnej kartce, którą będziemy nosić przy sobie.

 2. UWAGA – „Ptasia Grypa” w Chruszczobrodzie

  W Chruszczobrodzie, gmina Łazy w powiecie zawierciańskim potwierdzono przypadek zarażenia drobiu ptasią grypą typu HPN8. To odmiana niegroźna dla ludzi. Mimo to zaleca się unikania kontaktów z ptactwem, a przypadki znalezienia martwych zwierząt należy zgłaszać do Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej i służb weterynaryjnych.

 3. Policjanci o niewybuchach na zajęciach w klasie mundurowej

  W klasie mundurowej Liceum nr III im. L. Szenwalda w Dąbrowie Górniczej gościli policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej oraz dowódca Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko – Pirotechnicznego dąbrowskiej komendy. Mundurowi przeprowadzili ciekawe lekcje z młodzieżą liceum, podczas których w zajmujący sposób opowiedzieli o swojej niebezpiecznej służbie i zagrożeniach, jakie niosą ze sobą niewybuchy i niewypały.

 4. Zatrzymali poszukiwanego 21-latka i jego nieletniego kompana z narkotykami

  Policjanci z Wydziału Prewencji dąbrowskiej komendy kontrolujący klatki schodowe w jednym z budynków w centrum miasta zatrzymali 21-letniego mężczyznę oraz jego nieletniego kompana. Obaj dąbrowianie posiadali przy sobie środki odurzające w postaci suszu marihuany. Okazało się również, że 21-letni dąbrowianin poszukiwany był przez sąd celem doprowadzenia do zakładu karnego.

 5. Podwyżki dla funkcjonariuszy służb i pracowników cywilnych

  Minister Mariusz Błaszczak podpisał rozporządzenia, które podnoszą wynagrodzenie policjantów, strażaków, funkcjonariuszy Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu i pracowników cywilnych. Podwyżka wyniesie przeciętnie dla funkcjonariuszy 253 zł na każdy etat i dla pracowników cywilnych średnio 250 zł na stanowisko. Obowiązuje od 1 stycznia tego roku.

 6. Zabezpieczali VI Dąbrowski Bieg Walentynkowy

  Dąbrowscy policjanci jak co roku czuwali nad bezpieczeństwem uczestników Dąbrowskiego Biegu Walentynkowego. Funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo ponad tysiąca zawodników i zawodniczek biorących udział w biegu. Mundurowi minimalizowali również niedogodności i wyznaczali objazdy dla kierujących.

 7. Wsiadł za kierownicę mimo cofniętych uprawnień

  Policjanci z Dąbrowy Górniczej zatrzymali do kontroli mężczyznę, który mimo utraconych uprawnień do kierowania zdecydował się na jazdę osobowym seatem cordoba. Dąbrowianin będzie odpowiadał za popełnienie przestępstwa określonego w art. 180a kk.

 8. Policjant w czasie wolnym zatrzymał złodzieja

  Policjant w czasie wolnym od służby zareagował na widok mężczyzny, który wybiegł z urzędu pocztowego ze skradzionym łupem. Dzięki szybkiej reakcji złodziej został zatrzymany po krótkim pościgu, a artykuły przemysłowe, które ukradł wróciły na półkę. Sprawcą okazał się 29-latek z Mysłowic. Mężczyźnie grozi areszt i grzywna.