Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Aktualności

Polecamy

Mapa zagrożeń
Dopalacze
Turyści zagraniczni
Pokrzywdzeni
Idź, jedź, żyj
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Stop agresji drogowej
Nie reagujesz akceptujesz
policjant który
Seksturystyka
Handel ludźmi
Rasizm

Najczęściej czytane

 1. Do policjanta - „Niech mnie pan puści, bo szuka mnie policja”

  Dąbrowski policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanego złodzieja. Mężczyzna dzień wcześniej skradł towary w dyskoncie spożywczym. Kiedy został rozpoznany przez pracowników sklepu, na kolejnej próbie kradzieży zaczął uciekać. Dogonił go funkcjonariusz będący na zakupach. Okazało się, że młody dąbrowianin poszukiwany był celem odbycia kary 2 lat więzienia.

 2. POLICJANCI APELUJĄ O ROZWAGĘ NAD WODĄ

  Dąbrowscy policjanci po raz kolejny przypominają o konieczności przestrzegania zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Jest kilka prostych reguł – każdy je zna, ale czy na pewno każdy ich przestrzega? Niestety wielu z nas zaczyna rozumieć ich wartość dopiero wówczas, gdy dojdzie do tragedii.

 3. Policyjna profilaktyka na festynach rodzinnych

  Festyny rodzinne, to stosowna okazja do przekazywania treści profilaktycznych. Dąbrowscy policjanci na wakacyjnym festynie zorganizowanym w Parku Śródmiejskim umacniali w świadomości mieszkańców centrum miasta pozytywny wizerunek Policji, jako instytucji otwartej na kontakt ze społecznością.

 4. Dwie piesze zginęły na "pasach"

  Policjanci z Dąbrowy Górniczej wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do jakiego doszło na ul. Legionów Polskich. Kierujący renault master potrącił dwie kobiety przechodzące przez przejście dla pieszych. Jedna z pieszych zginęła na miejscu, druga, pomimo reanimacji, zmarła w szpitalu.

 5. Dzielnicowy zapobiegł samobójczej tragedii

  Dąbrowscy policjanci uratowali mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo. 38-latek pokłócił się z żoną, a następnie zabarykadował się w mieszkaniu i chciał popełnić samobójstwo. Po telefonicznej rozmowie z dzielnicowym desperat oddał się w ręce stróżów prawa i ratowników. Dąbrowianin trafił pod opiekę lekarzy specjalistów.

 6. Zatrzymany za zniszczenie monitora w Strefie Stulecia Dąbrowy

  Dąbrowscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który zniszczył ciosem z pięści warty prawie 2 tys. zł monitor multimedialny, umieszczony w Strefie Stulecia Dąbrowy Górniczej na Placu Wolności. Za umyślne zniszczenie panela, na którym wyświetlane były ciekawostki z historii miasta, 20-letniemu dąbrowianinowi grozi do 5 lat więzienia.

 7. Groźny wypadek na rondzie w centrum miasta

  Trzy osoby trafiły do szpitala z urazem kręgosłupa, dłoni i ogólnymi potłuczeniami po zderzeniu fiata brawo oraz forda mondeo, do którego doszło w miniony piątek na Rondzie Żołnierzy Wyklętych w centrum Dąbrowy Górniczej. Policyjne dochodzenie wyjaśni okoliczności i przyczyny tego groźnego zdarzenia drogowego.

 8. Poszukiwany siedział na torach kolejowych

  Policjanci z Dąbrowy Górniczej wspólnie ze strażnikami miejskimi ujawnili wieczorem mężczyznę, który siedział na torach kolejowych nieopodal przejazdu kolejowego przy ul. Konopnickiej w Dąbrowie Górniczej. Okazało, że kompletnie pijany 34-latek poszukiwany jest przez będziński sąd.