Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
Stop agresji drogowej
Śląska drogówka dla kierowców
Idź, jedź, żyj
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Infolinia dla bezdomnych
Rasizm
Nie reagujesz akceptujesz

Ruch drogowy

 1. Miejskie podsumowanie wczorajszych działań "Prędkość"

  55 mandatów karnych za przekroczenie prędkości to wynik wczorajszych 16 godzinnych działań o kryptonimie "Prędkość" prowadzonych przez dąbrowską drogówkę na drogach naszego miasta. Funkcjonariusze obsługiwali również kolizje drogowe, do których doszło na terenie Dąbrowy Górniczej, a którym sprzyjała niekorzystna aura.

 2. Jutro działania "PRĘDKOŚĆ"

  Jutro w godzinach od 6.00 do 22.00 w ramach wojewódzkiej akcji na terenie Dąbrowy Górniczej policjanci z wydziału ruchu drogowego przeprowadzają działania "Prędkość" mające na celu eliminowanie z dróg naszego miasta "piratów drogowych".

 3. Policjanci zabezpieczyli Drogę Krzyżową

  Policjanci z dąbrowskiej drogówki zabezpieczyli w piątkowy wieczór procesję Drogi Krzyżowej, która przechodziła ulicami Dąbrowy Górniczej. Funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo wiernych, minimalizowali niedogodności i wyznaczali objazdy na czas przejścia kolumny.

 4. Bez przeglądu i ubezpieczenia po alkoholu

  Policjanci z dąbrowskiego zespołu patrolowego zatrzymali mężczyznę, który kierował osobowym peugeotem posiadając w wydychanym powietrzu promil alkoholu. Pojazd którym poruszał się dąbrowianin nie posiada ważnego przeglądu technicznego oraz obowiązkowego ubezpieczenia OC.

 5. Jechał po pijanemu i złamał zakaz sądowy

  Policjanci z komisariatu policji w Ząbkowicach zatrzymali mężczyznę kierującego daewoo lanosem. Dąbrowianin posiadał w wydychanym powietrzu prawie 1 promil alkoholu ponadto kierował osobówką wbrew wyrokowi sądu. Grozi mu do 3 lat więzienia.

 6. Nie chodzi o matematykę, lecz o bezpieczeństwo pieszych

  18 godzin działań, 9 policjantów WRD, 28 ukaranych pieszych, 5 pouczonych, 10 mandatów nałożonych na kierujących. Tak można by matematycznie podsumować wyniki wczorajszych działań "NURD". Nie chodzi jednak o liczby i matematykę, a o bezpieczeństwo na drogach Dąbrowy Górniczej. Kontynuowanie więc podobnych działań jest w pełni uzasadnione co policjanci zapowiadają już dzisiaj.

 7. e-usługi „Bezpieczny autobus” i „Historia Pojazdu”

  W dniu 4 kwietnia 2014 roku Sejm przyjął ustawę o zmianie ustawy - Prawo o ruchu drogowym. Po wejściu w życie tej regulacji uruchomione zostaną dwie e-usługi „Historia Pojazdu” i „Bezpieczny autobus”.

 8. Jutro działania "NURD"

  Jutro na terenie naszego województwa policjanci drogówki przeprowadzą akcję skierowaną do „NIECHRONIONYCH UCZESTNIKÓW RUCHU DROGOWEGO”. Działania te maja wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.