Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Aktualności

Polecamy

Mapa zagrożeń
Dopalacze
Turyści zagraniczni
Pokrzywdzeni
Idź, jedź, żyj
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Stop agresji drogowej
Nie reagujesz akceptujesz
policjant który
Seksturystyka
Handel ludźmi
Rasizm

Najczęściej czytane

 1. Dzisiaj policyjna akcja "NURD"

  Dzisiaj na terenie Dąbrowy Górniczej policjanci drogówki przeprowadzą akcję pod nazwą „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”. Działania te maja wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.

 2. Dąbrowski policjant dawcą komórek macierzystych

  Policjant z dąbrowskiego garnizonu policji, po ponad dwóch latach od momentu rejestracji, 16 maja w gliwickim centrum onkologii został dawcą komórek macierzystych na rzecz walczącego o życie 22-latka cierpiącego na ciężką chorobę krwi. Każda jedna osoba więcej w bazie, to potencjalna szansa dla kogoś dotkniętego straszną chorobą. Dlatego tak ważne jest, by jak najwięcej osób zdecydowało się zostać potencjalnym dawcą szpiku kostnego i komórek macierzystych.

 3. Tragedia na drodze - zginęła 23-letnia piesza

  Policjanci z Dąbrowy Górniczej wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku drogowego, w którym śmierć poniosła 23-letnia piesza. Kobieta przechodziła przez jezdnię w rejonie przejścia dla pieszych, gdy została potrącona przez mazdę 6. Kobieta zginęła na miejscu. Kierowca był trzeźwy.

 4. Auto zawisło. Pijana próbowała nim odjechać

  Dąbrowscy policjanci przy jednym ze sklepów zauważyli nietypowo zaparkowany samochód, który zawisł na krawężniku. Jakież było zdziwienie mundurowych, gdy kierująca autem usilnie i bezskutecznie próbowała nim odjechać. Jak się okazało kobieta miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Do sklepu przyjechała pijana, a przed dalszą podróżą autem upiła kolejny łyk wódki. 41-latka utraciła już prawo jazdy. Grożą jej 2 lata więzienia.

 5. Dąbrowscy policjanci na pikniku militarnym

  Policjanci z Dąbrowy Górniczej uczestniczyli w pikniku militarnym,który odbył się przed dąbrowskim aquaparkiem. Na uczestników wydarzenia czekało wiele atrakcji zorganizowanych przez mundurowych. Były to między innymi: pokazy pojazdów wojskowych, policyjnych radiowozów, sprzętu, kiermasz militarny, wojskowa grochówka, a także trzy strzelnice, przygotowane także przez dąbrowskich stróżów prawa.

 6. Czy przewozić rower na bagażniku montowanym na hak holowniczy pojazdu ?

  Czy w świetle obowiązujących przepisów zamontowanie bagażnika rowerowego na hak jest zgodne z prawem? Osoby te spotkały się z różnymi zdaniami na ten temat. Przeważają opinie, że w myśl obowiązujących przepisów montowanie bagażników rowerowych na hak jest w Polsce zabronione, ponieważ platformy te zasłaniają numery rejestracyjne pojazdu, a nie można odkręcić tablicy rejestracyjnej z samochodu, żeby przykręcić ją na belce bagażnika.

 7. Młodociani włamywacze w rękach policjantów

  Policjanci z Dąbrowy Górniczej zatrzymali trzech włamywaczy. Młodzi dąbrowianie w kwietniu i maju tego roku włamywali się do dąbrowskiej bazyliki, sklepu spożywczego, kiosku, piwnic, kradli z balkonów rowery, a z terenu huty trakcje kolejową. W sumie przedstawiono im zarzuty popełnienia 15 przestępstw na terenie centrum miasta. Decyzją dąbrowskiej prokuratury 17-latek i dwaj 18-latkowie zostali objęci środkiem zapobiegawczym w postaci dozoru policyjnego. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

 8. Policjanci i „Sznupek”odwiedzili dzieci w przedszkolu

  Jak być bezpiecznym w domu, czy na podwórku, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, oraz jak wezwać pomoc, gdy ktoś jej potrzebuje? Tych i innych ważnych rzeczy dowiedzieli się najmłodsi z przedszkola przy ul. Piłsudskiego w Dąbrowie Górniczej, które odwiedzili dąbrowscy policjanci. Gościem specjalnym spotkania była maskotka śląskiej policji – "Sznupek".