Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Aktualności

Polecamy

Pokrzywdzeni
Idź, jedź, żyj
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Stop agresji drogowej
Nie reagujesz akceptujesz
Infolinia dla bezdomnych
Seksturystyka
Handel ludźmi
Rasizm

Najczęściej czytane

 1. Korupcyjną propozycję uwiecznił wideorejestrator

  Policjanci z drogówki z Dąbrowy Górniczej zatrzymali 39 - latka, który usiłował im wręczyć 100 złotych łapówki w zamian za odstąpienie przez nich od czynności służbowych. Korupcyjną propozycję nagrał wideorejestrator zamontowany w policyjnym radiowozie. Teraz mężczyzna odpowie za popełnione wykroczenie drogowe oraz za próbę skorumpowania policjantów. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

 2. Najechanie na tył pojazdu przy ul. Piłsudskiego (mapa)

  52-letnia pasażerka osobowej astry z urazem kręgosłupa trafiła do szpitala po tym jak na tył opla najechał nissan primera. Do zdarzenia na ul. Piłsudskiego w Dąbrowie Górniczej doszło w momencie kiedy astra zatrzymała się przed przejściem dla pieszych. Policyjne dochodzenie wyjaśni szczegółowo przyczyny i okoliczności wypadku, którego prawdopodobnie jedną z głównych przyczyn było niezachowanie bezpiecznej odległości między jadącymi pojazdami.

 3. Nowe legitymacje służbowe policjantów

  Od 1 stycznia 2015 roku będą obowiązywały nowe legitymacje służbowe policjantów. Nowe dokumenty będą posiadały więcej zabezpieczeń, które podniosą poziom ich bezpieczeństwa. Legitymacje będą ważne przez 4 lata, czyli do 31 grudnia 2018 roku. Dokumenty, którymi aktualnie posługują się policjanci tracą ważność 31 grudnia br.

 4. Dwie wpadki kierujących łamiących wyroki sądów

  Policjanci z dąbrowskiego garnizonu policji w ciągu ostatniej doby zatrzymali 2 mężczyzn, którzy kierując pojazdami złamali wyroki sądów. Teraz mężczyznom za nieprzestrzeganie postanowień sądu grozi do 3 lat więzienia.

 5. Nowi policjanci złożyli ślubowanie

  Nowo przyjęci policjanci złożyli dziś swoje ślubowanie. Szeregi śląskiego garnizonu zasiliło 200 stróżów prawa. Przysięgę przyjął Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Jarosz.

 6. Trwają działania pk. ,,Truck-Bus"

  Dzisiaj od wczesnych godzin rannych w województwie śląskim policjanci ruchu drogowego prowadzą akcję pod kryptonimem "Tuck-Bus”. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa w zakresie przewozu osób i rzeczy.

 7. Podróbki znanych marek nie trafią na rynek

  Policjanci z Dąbrowy Górniczej zabezpieczyli odzież i obuwie z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Straty producentów oszacowano wstępnie na prawie 20 tysięcy złotych. Właścicielowi „lewego” towaru może grozić teraz do 2 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

 8. Konferencja „Praca ludzka jako przedmiot handlu”

  Wczoraj odbyła się konferencja pn. „Praca ludzka jako przedmiot handlu”. Jej organizatorami była Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach oraz Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Prelegentami byli zarówno policjanci, przedstawiciele organizacji pozarządowych działających w obszarze pomocy ofiarom handlu ludźmi oraz zaproszeni goście między innymi z Holandii, Ukrainy, Czech i Słowacji. W konferencji wziął udział Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Krzysztof Jarosz.