Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Aktualności

Polecamy

Pokrzywdzeni
Idź, jedź, żyj
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Stop agresji drogowej
Nie reagujesz akceptujesz
Infolinia dla bezdomnych
Bezpieczna woda
Seksturystyka
Handel ludźmi
Rasizm

Najczęściej czytane

 1. Namierzyli 17-latka z narkotykami

  Policjanci z dąbrowskiego zespołu wywiadowców pełniący służbę w rejonie centrum Dąbrowy Górniczej zatrzymali 17-latka. Chłopak posiadał przy sobie środki narkotyczne w postaci suszu marihuany. Jego sprawa trafi teraz do Sądu.

 2. Nabór do służby w Policji w 2015 roku

  Informujemy, że 8 grudnia br. Śląski Komendant Wojewódzki Policji podpisał informację w sprawie realizacji przyjęć do służby w Policji w jednostkach województwa śląskiego w 2015 roku.

 3. Potrącenie pieszego na Alei Róż (mapa)

  Policjanci z dąbrowskiej drogówki wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj na Alei Róż w Dąbrowie Górniczej. W wyniku potrącenia przez kierującą bmw do szpitala z obrażeniami głowy trafił 29-letni mężczyzna. Z wstępnych ustaleń wynika, że pieszy wtargnął na jezdnię pod nadjeżdżający pojazd. Kierująca osobówką była trzeźwa.

 4. Działania „Kontrola drogowa – Pieszy” z wykorzystaniem RSD

  Dąbrowscy policjanci przeprowadzili działania „Kontrola drogowa – Pieszy” ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ich trakcie stróże prawa odnotowali 40 wykroczeń dotyczących pieszych. Podczas akcji mundurowi wykorzystywali specjalny pojazd rejestrujący wykroczenia tzw. ruchome stanowisko dowodzenia (RSD).

 5. Wigilijne spotkanie opłatkowe dąbrowskich policjantów

  Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to okres spotkań, składania życzeń oraz łamania się opłatkiem. Również w murach Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej odbyło się wigilijne spotkanie opłatkowe. W corocznym spotkaniu wzięli udział policjanci oraz pracownicy cywilni. Po krótkich świątecznych przemówieniach, modlitwie oraz śpiewaniu kolęd wszyscy składali sobie życzenia świąteczne łamiąc się opłatkiem.

 6. Dachowało audi kierowane przez nietrzeźwego kierującego

  Policjanci z dąbrowskiej drogówki na ul. Aleja Zagłębia Dąbrowskiego zatrzymali mężczyznę kierującego audi 80. Mężczyzna kierując osobówką doprowadził do koziołkowania pojazdu. Okazało się ponadto, że posiadał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

 7. Nagrody dla najlepszych

  Śląski Komendant Wojewódzki Policji wyróżnił najlepszych policjantów naszego garnizonu. Łącznie, z rąk generała Krzysztofa Jarosza, nagrody odebrało 47 stróżów prawa i pracowników cywilnych policji. Uroczystość odbyła się w kasynie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

 8. Odpowiedzą za posiadanie narkotyków

  Policjanci z wydziału prewencji na trenie dzielnicy na osiedlu Mydlice zatrzymali dwóch dąbrowian. Mężczyźni posiadali przy sobie środki narkotyczne w postaci marihuany. Sprawy ich znajdą swój finał w sądzie. Za posiadanie narkotyków grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.