Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Aktualności

Polecamy

Konferencja WSB
Idź, jedź, żyj
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Stop agresji drogowej
Śląska drogówka dla kierowców
Turyści zagraniczni
Nie reagujesz akceptujesz
Seksturystyka
Rasizm

Najczęściej czytane

 1. Dwie osoby zginęły, a kolejne dwie trafiły do szpitala po czołowym zderzeniu osobówek na ul. Staszica

  Policjanci z Dąbrowy Górniczej wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do jakiego doszło przed północą w minioną niedzielę na ul. Staszica. W wyniku zderzenia czołowego volkswagena i nissana na miejscu zginęli 52-letni kierowca volkswagena polo i 25-letnia pasażerka drugiego auta. Dwie osoby z rozległymi obrażeniami trafiły do szpitala.

 2. Z ponad 2 promilami po Strzemieszycach

  Policjanci z dąbrowskiej drogówki na ul. Myśliwskiej zatrzymali 43-letniego mężczyznę. Kierujący terenowym bmw dąbrowianin posiadał w organizmie prawie 2,2 promila alkoholu. Za jazdę na „podwójnym gazie” grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna i utrata prawa jazdy.

 3. Tylko 2 dni był anonimowy, po tym jak ukradł plecak w dąbrowskim aquaparku

  Zarzut kradzieży usłyszał dąbrowianin, który dokonał kradzieży plecaka z pieniędzmi w dąbrowskim aquaparku. Mężczyzna w minioną niedzielę w basenowej szatni wykorzystując chwilę nieuwagi zajętej garderobą kobiety schował należący do niej plecak do swojej szafki i poszedł zażywać kąpieli w basenach obiektu. Złodziej swoją bezkarnością cieszył się jedynie 2 dni. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

 4. Dbajmy o kulturę na drogach

  Cwaniak, spryciarz, cham – to określenia, którymi polscy kierowcy obrzucają się nadzwyczaj często. Ze zjawiskiem musiał się spotkać każdy, kto prowadził samochód po naszych drogach. Jak z nim walczyć?

 5. Obowiązkowe odblaski dla pieszych

  Od 31 sierpnia każdy pieszy, który będzie się poruszał po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego będzie groził mandat – od 20 do 500 zł.

 6. Kąpielisko na Pogorii III czasowo zamknięte – kąpiel może mieć zły wpływ na zdrowie i ponado grozi mandatem

  Z powodu wykrycia w wodzie bakterii coli i enterokoków, od czwartkowego południa zamknięte zostało kąpielisko na Pogorii III obok mola i ośrodka sportów wodnych. Kąpiel w jeziorze może mieć przykre konsekwencje dla zdrowia i jest wykroczeniem zagrożonym grzywną do 250 zł.

 7. Zareagowali na pijanego „za kółkiem”, który uszkodził auto na parkingu

  Policjanci z dąbrowskiej patrolówki po zgłoszonej interwencji zatrzymali mężczyznę kierującego fordem mondeo, który na na ul. Tysiąclecia najechał na zaparkowanego peugeota uszkadzając pojazd. Kierujący fordem kombi dąbrowianin posiadał w swoim organizmie prawie 3 promile alkoholu. Jego sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

 8. Społeczne koszty bezpieczeństwa imprez sportowych

  Każdego roku w województwie śląskim odbywa się kilkaset imprez masowych. Prawie połowa to mecze piłki nożnej - imprezy sportowe pochłaniające największe nakłady na ich zabezpieczenie. Koszty, jakie ponosi z tego tytułu Policja wynoszą kilka milionów złotych rocznie. Ilość mundurowych kierowanych do zapewnienia porządku w związku z imprezami sportowymi wystarczyłaby do zapewnienia służby w dużej komendzie miejskiej, bądź powiatowej, przez cały rok.