Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Aktualności

Polecamy

Pokrzywdzeni
Idź, jedź, żyj
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Stop agresji drogowej
Nie reagujesz akceptujesz
policjant który
Seksturystyka
Handel ludźmi
Rasizm

Najczęściej czytane

 1. Mężczyzna przeżył "spotkanie" z Pendolino

  Policjanci z Dąbrowy Górniczej ustalają szczegółowe okoliczności wypadku. Doszło do niego na szlaku kolejowym w rejonie ulicy Piecucha. Mężczyzna został potrącony przez pociąg „ Pendolino” relacji Częstochowa-Katowice.

 2. O bezpieczeństwie w Dąbrowie Górniczej na forum Rady Miejskiej

  Komendant Miejski Policji w Dąbrowie Górniczej insp. Artur Klimek na sesji Rady Miejskiej przedstawił sprawozdanie z działalności dąbrowskiego garnizonu policji za rok 2014. Posiedzenie dąbrowskich włodarzy było też okazją do debaty na temat bezpieczeństwa w rejonie pojezierza dąbrowskiego. Radni mają głosować nad uchwałą, w myśl której miasto będzie mogło przeznaczyć 60 000 zł na służby ponadnormatywne policjantów w rejonie dąbrowskich akwenów „Pogoria” w czasie zbliżających się wakacji.

 3. Jutro w Dąbrowie policyjne działania "Trzeźwość"

  Jutro na terenie Dąbrowy Górniczej policjanci ruchu drogowego przeprowadzą akcję pod kryptonimem “Trzeźwość”. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez wzmożone kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących.

 4. Nabór do służby w Policji w 2015 roku

  Informujemy, że 8 grudnia br. Śląski Komendant Wojewódzki Policji podpisał informację w sprawie realizacji przyjęć do służby w Policji w jednostkach województwa śląskiego w 2015 roku.

 5. Stalking jest przestępstwem!

  Stalking definiowany jest jako uporczywe nękanie, wzbudzanie poczucia zagrożenia lub podszywanie się pod inną osobę. Najczęściej objawem tego zjawiska jest uporczywe, ciągłe i zamierzone prześladowanie m.in. za pomocą sms-ów, głuchych telefonów i poczty elektronicznej. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności, chyba że w wyniku jego popełnienia pokrzywdzony targnie się na własne życie. Wówczas osoba taka może trafić do więzienia nawet na 10 lat.

 6. Przekroczył prędkość i chciał przekupić policjantów

  Policjanci z dąbrowskiej drogówki w ramach prowadzonych działań „ Prędkość” zatrzymali mężczyznę kierującego BMW, który przekroczył dozwoloną prędkość. Po zatrzymaniu 48-latek wręczył mundurowym łapówkę w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Teraz odpowie nie tylko za przekroczenie prędkości, ale i za próbę skorumpowania mundurowych. Grozi mu do 10 lat więzienia.

 7. Dąbrowskie działania "Prędkość" w liczbach

  200 mandatów karnych za przekroczenie dozwolonej prędkości, jedno odebrane prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 50 kilometrów, oraz kierowca zatrzymany za wręczenie korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od ukarania go mandatem karnym, to wynik działań o kryptonimie "Prędkość" prowadzonych przez dąbrowską drogówkę w ramach działań wojewódzkich, w niedzielę i poniedziałek.

 8. "Bezpieczne przedszkole" z policjantami

  Jak bezpiecznie poruszać się po drodze, jak być bezpiecznym w domu, czy na podwórku oraz jak wezwać pomoc, gdy ktoś jej potrzebuje? Tych i innych ważnych rzeczy dowiedziały się przedszkolaki z przedszkola nr 33 w Dąbrowie Górniczej - Ząbkowicach, które odwiedzili dąbrowscy policjanci. W czasie spotkania mundurowi w formie zabawy przekazywali dzieciom cenne informacje na temat bezpieczeństwa. Spotkanie wykorzystali również do przybliżenia dzieciom specyfiki pracy policjanta.