Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Aktualności

Polecamy

Mapa zagrożeń
Dopalacze
Turyści zagraniczni
Pokrzywdzeni
Idź, jedź, żyj
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Stop agresji drogowej
Nie reagujesz akceptujesz
policjant który
Seksturystyka
Handel ludźmi
Rasizm

Najczęściej czytane

 1. Niebezpieczny wypadek z udziałem motocyklisty (mapa)

  Policjanci z Dąbrowy Górniczej wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w godzinach popołudniowych na ul. Strzemieszyckiej. W wyniku najechania na tył infiniti do szpitala w stanie ciężkim trafił 38-letni motocyklista kierujący hondą.

 2. Śmiertelne potrącenie na dąbrowskim odcinku DK86

  Policjanci z Dąbrowy Górniczej pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładny przebieg tragicznego zdarzenia drogowego. W wyniku potrącenia przez ciężarówkę zginął 28-letni mężczyzna. Do zdarzenia doszło wcześnie rano na dąbrowskim odcinku Drogi Krajowej numer 86.

 3. Szkolenie w posługiwaniu się paralizatorem

  Kiedy o skuteczności interwencji decydują sekundy, policjant nie ma czasu na zbędne przemyślenia. Nie zawsze konieczne jest jednak użycie broni palnej. Skutecznym rozwiązaniem okazuje się paralizator elektryczny Taser. Policjanci z ogniwa patrolowo- interwencyjnego dąbrowskiej komendy doskonalili dzisiaj swoje umiejętności w posługiwaniu się tym środkiem przymusu.

 4. Czy przewozić rower na bagażniku montowanym na hak holowniczy pojazdu ?

  Czy w świetle obowiązujących przepisów zamontowanie bagażnika rowerowego na hak jest zgodne z prawem? Osoby te spotkały się z różnymi zdaniami na ten temat. Przeważają opinie, że w myśl obowiązujących przepisów montowanie bagażników rowerowych na hak jest w Polsce zabronione, ponieważ platformy te zasłaniają numery rejestracyjne pojazdu, a nie można odkręcić tablicy rejestracyjnej z samochodu, żeby przykręcić ją na belce bagażnika.

 5. Zginął pieszy na dąbrowskim odcinku DK94

  Policjanci z Dąbrowy Górniczej pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładny przebieg tragicznego zdarzenia drogowego. W wyniku potrącenia przez auta osobowe zginął 29-letni mężczyzna. Do zdarzenia doszło wcześnie rano na drodze krajowej numer 94.

 6. Finał projektu „Poznaj swojego dzielnicowego”

  W Zespole Szkól Ogólnokształcących nr 2 w Dąbrowie Górniczej odbyło się ósme spotkanie profilaktyczno - informacyjne „Bezpieczne miasto, dzielnica, ulica - poznaj swojego dzielnicowego". To finał kwietniowych działań policjantów i Dąbrowskiej Wspólnoty Samorządowej. Tym razem w dyskusji na temat bezpieczeństwa uczestniczyło wielu mieszkańców dąbrowskiej dzielnicy Gołonóg, którzy licznie przybyli na spotkanie z dzielnicowymi i przedstawicielką straży miejskiej.

 7. Groźny wypadek na ul. Piłsudskiego

  Policjanci z Dąbrowy Górniczej wyjaśniają okoliczności niebezpiecznego wypadku drogowego, do którego doszło w rejonie skrzyżowania ul. Piłsudskiego i Piecucha w Dąbrowie Górniczej. W wyniku zderzenia czołowo bocznego bmw i fiata panda z obrażeniami ciała do szpitali trafiły 4 kobiety podróżujące bmw oraz kierująca fiatem.

 8. Okradali dąbrowskie paczkomaty

  Sprawcy włamań do paczkomatów zostali zatrzymani przez policjantów z Dąbrowy Górniczej i Katowic. Trzej nastolatkowie siekierą otwierali skrytki i rabowali ich zawartość. Śledczy odzyskali część skradzionych przedmiotów. O dalszym losie młodocianych włamywaczy zdecyduje teraz sąd rodzinny.