Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Aktualności

Polecamy

Stacja meteo i detektor
Moja komenda
Dopalacze
Turyści zagraniczni
Pokrzywdzeni
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Rok pieszego
Stop agresji drogowej
Nie reagujesz akceptujesz
policjant który
Seksturystyka
Handel ludźmi
Rasizm

Najczęściej czytane

 1. Odpowie za posiadanie znacznej ilości amfetaminy i marihuany

  Amfetaminę, z której można było sporządzić ponad 1150 działek dilerskich oraz susz konopi indyjskich, pozwalający na podzielenie go na ponad 200 porcji, posiadał w swoim mieszkaniu mężczyzna, zatrzymany przez policjantów z wydziału kryminalnego dąbrowskiej komendy. Do zatrzymania doszło w dzielnicy Ząbkowice, gdzie mundurowi znaleźli narkotyki przy zatrzymanym, a następnie znacznie więcej w jego mieszkaniu. Za posiadanie takiej ilości środków odurzających grozi mu do 10 lat więzienia.

 2. Rozpoznajesz – zadzwoń, on napadł na sklep

  Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej prowadzi śledztwo w sprawie rozboju, do jakiego doszło 3 marca 2017 roku. Nieznany sprawca grożąc nożem napadł na pracownicę sklepu spożywczego przy ul. Wojska Polskiego. Sprawca skradł pieniądze i uciekł. Poszukujemy napastnika oraz świadków zdarzenia.

 3. Dzielnicowi i „Sznupek” z wizytą u przedszkolaków

  Dzielnicowi z dąbrowskiego garnizonu policji wraz z psem Sznupkiem odwiedzili najmłodszych z Przedszkola „Bajoko”. Oprócz typowej codziennej policyjnej pracy, dzielnicowi z Dąbrowy Górniczej prowadzą także działalność z obszaru prewencji, którą zaczynają od najmłodszych mieszkańców miasta.

 4. Przed nami kolejne debaty w ramach projektu „Poznaj swojego dzielnicowego” (aktualizacja)

  Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej wspólnie z Dąbrowską Wspólnotą Samorządową rozpoczęła drugą edycję działań informacyjno - edukacyjnych pod hasłem: „Poznaj swojego dzielnicowego". Organizatorzy za cel postawili sobie zwiększenie poczucia bezpieczeństwa w lokalnych społecznościach oraz wdrażanie projektu "Dzielnicowy bliżej nas". Mają w tym pomóc spotkania z dzielnicowymi w szkołach, klubach osiedlowych i administracjach, a także prezentacja ich sylwetek w lokalnych mediach.

 5. Projekt „Poznaj swojego dzielnicowego” nabiera tempa

  W siedzibie Koła PCK przy ul. Strzemieszyckiej w Dąbrowie Górniczej miało miejsce trzecie już z kolei spotkanie informacyjne „Bezpieczne miasto, dzielnica, ulica - poznaj swojego dzielnicowego". Chęć poznania dzielnicowych, dyskusji na temat bezpieczeństwa zadeklarowało niemal 50 przybyłych na spotkanie mieszkańców dąbrowskiej dzielnicy Strzemieszyce.

 6. Dzielnicowi z Dąbrowy chcą być bliżej społeczności lokalnych

  W czasie obchodu rejonów dzielnicowi z Dąbrowy Górniczej rozpowszechniają informacje o nowoczesnych formach kontaktu z Policją, a przede wszystkim z nimi samymi. Dzięki aplikacji „Moja komenda” stworzonej na urządzenia mobilne z każdym dzielnicowym można się skontaktować za pomocą jednego naciśnięcia na ekran smartfona. Aby to jednak nastąpiło za pomocą plakatów i ulotek promują informacje na temat tego elektronicznego narzędzia w administracjach osiedli, placówkach oświatowych i służby zdrowia.

 7. Wsiadł za kierownicę mimo cofniętych uprawnień

  Policjanci z Dąbrowy Górniczej zatrzymali do kontroli mężczyznę, który mimo utraconych uprawnień do kierowania zdecydował się na jazdę dostawczym peugeotem. Mieszkaniec województwa kujawsko -pomorskiego będzie odpowiadał za popełnienie przestępstwa określonego w art. 180a kk.

 8. Kradzież prądu to przestępstwo

  Dąbrowscy policjanci ujawnili na gorącym uczynku kobietę i mężczyznę, podejrzanych o kradzież energii elektrycznej. Sprawcy w swoich mieszkaniach przy ul. Dąbskiego i Szenwalda w Dąbrowie Górniczej nielegalnie podłączył przewody do sieci energetycznej z pominięciem urządzeń licznikowych. Trwa szacowanie strat. Za kradzież prądu grozi mu 5-letni pobyt w więzieniu.