Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecamy

Najczęściej czytane

 1. Tragiczny w skutkach początek weekendu

  Policjanci z dąbrowskiego wydziału patrolowo-interwencyjnego zatrzymali 50-letniego mieszkańca Dąbrowy Górniczej. Jak wynika z policyjnych ustaleń, mężczyzna spotkał się ze swoimi znajomymi w mieszkaniu jednego z nich. W trakcie suto zakrapianej alkoholem imprezy zatrzymany kilkukrotnie ugodził nożem w klatkę piersiową 29-letniego mężczyznę. Pomimo prowadzonej reanimacji, życia mężczyzny nie udało się uratować. 50-latek decyzją sądu został aresztowany. Grozi mu dożywotni pobyt w więzieniu.

 2. Podawał się za lekarza na misji, obiecywał związek i oszukał na ponad 166 tyś zł

  69-letnia mieszkanka Będzina padła ofiarą oszusta matrymonialnego. Kobieta poznała mężczyznę za pomocą komunikatora internetowego. Ten podawał się za lekarza pracującego w Jemenie. Pisał że stracił najbliższych. Obiecywał przyjazd do Polski i wspólne życie. W ten sposób zdobył serce kobiety, a potem jej pieniądze. Jak się okazało kobieta przekazała mu ponad 166 tys. złotych. Wczoraj dotarło do niej, że było to oszustwo.

 3. Dąbrowscy stróże prawa przejęli narkotyki

  Kryminalni z dąbrowskiej komendy wpadli na trop 27-letniego mężczyzny, który posiadał narkotyki i nimi handlował. Policjanci zabezpieczyli środki odurzające, z których można było przygotować blisko 2 tysiące działek dilerskich. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat więzienia.

 4. Oddali hołd w 102 rocznicę odzyskania Niepodległości

  Główne, dąbrowskie uroczystości z okazji Odzyskania Niepodległości odbyły się w Sanktuarium NMPA w Dąbrowie Górniczej. Dzisiejsza uroczystość miała szczególny charakter. Celebrowano ją w warunkach zagrożenia epidemicznego, może skromniej niż zwykle, ale kontynuując dzieło wielkiego dąbrowskiego patrioty harcmistrza Kazimierza Kalagi. Pośród oficjalnych delegacji byli również przedstawiciele dąbrowskich stróżów prawa na czele z I Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji mł. insp. dr Piotrem Uwijała.

 5. Nietrzeźwy ,,damski bokser”

  Nawet 5 lat więzienia grozi 43-latkowi, który po tygodniowym związku pobił swoją wybrankę. Wobec oprawcy prokurator, poza dozorem policyjnym, wydał zakaz zbliżania się do kobiety.

 6. ,,Serdeczna karteczka” - bohater miesiąca

  Dąbrowscy stróże prawa z Komendy Miejskiej Policji otrzymali laurki od uczniów jednej ze szkół podstawowych naszego miasta. Piękne kartki podarowane mundurowym z wdzięczności za wykonywaną pracę, zwłaszcza w tym trudnym czasie są wspaniałym wyróżnieniem.

 7. Kolizja z promilami w tle

  Dzięki reakcji poszkodowanego, dąbrowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który zdecydował się na jazdę samochodem mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca spowodował kolizję i próbował uciekać. Poszkodowany w zdarzeniu wyciągnął kluczyki ze stacyjki i oddał je wraz z kierowcą w ręce mundurowych. Teraz o losie 72-latka zdecyduje sąd.

 8. Sprawy urzędowe załatw przez telefon, internet, lub listownie

  Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne, prosimy mieszkańców o ograniczenie wizyt w urzędach, instytucjach i jednostkach miejskich w tym dąbrowskim garnizonie policji do niezbędnego minimum. Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego przy bezpośredniej obsłudze należy zachować odpowiedni dystans, zarówno od pracowników, jak również od innych osób oczekujących na obsługę.