Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Aktualności

Polecamy

Stacja meteo i detektor
Moja komenda
Dopalacze
Turyści zagraniczni
Pokrzywdzeni
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Rok pieszego
Stop agresji drogowej
Nie reagujesz akceptujesz
policjant który
Seksturystyka
Handel ludźmi
Rasizm

Najczęściej czytane

 1. Dąbrowskie obchody Święta Policji 2018

  W Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej odbyła się uroczystość z okazji Święta Policji. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach mł. insp. Mariusz Krzystyniak wręczył awanse na wyższe stopnie służbowe dąbrowskim stróżom prawa. Nie zabrakło wspomnienia o policjantach naszego regionu zamordowanych przez NKWD. Uroczystość uświetniła Orkiestra KWP w Katowicach oraz występy artystyczne kadetów dąbrowskich klas mundurowych.

 2. Co przed urlopem warto wiedzieć ?

  O czym warto pamiętać wybierając się na urlop. Funkcjonariusze apelują o zachowanie ostrożności w czasie podróży, a także będą kontrolować autokary, którymi dzieci pojadą się na wakacyjny wypoczynek.

 3. Zaproszenie na uroczystą mszę św. z racji Święta Policji

  Zapraszamy do udziału w uroczystej mszy św. z racji Święta Policji. Nabożeństwo odbędzie się w niedzielę 22 lipca 2018 r. o godz. 12.00 w Sanktuarium NMP Anielskiej przy ul. Królowej Jadwigi 17.

 4. Życzenia z okazji Święta Policji 2012

  Życzenia Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji dla Policjantów i Pracowników Policji

 5. Odpowiedzą za atak na ochroniarza w strefie kibica

  Po upływie niespełna tygodnia od publikacji wizerunków podejrzanych na policyjnych stronach internetowych oraz w mediach, wpadli mężczyźni podejrzani o czynną napaść na członków służby porządkowej. Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 19 czerwca, w dąbrowskiej strefie kibica. Zatrzymani wczoraj stanęli przed prokuratorem. Teraz grozi im do 5 lat więzienia.

 6. Pijany za kierownicą na nowo otwartym rondzie

  Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego dąbrowskiego garnizonu policji wspólnie ze swoimi podwładnymi w trakcie odbioru oznakowania na skrzyżowania o ruchu okrężnym przy ul. Wojska Polskiego w Dąbrowie Górniczej ujawnili nietrzeźwego kierującego osobowym saabem, który jako jeden z pierwszych chciał pokonać nowe rondo. Szybko też wyszło na jaw, że chwilę wcześniej mężczyzna doprowadził do kolizji drogowej z zaparkowanym nissanem.

 7. Dzisiaj policyjna akcja "NURD"

  Dzisiaj na terenie Dąbrowy Górniczej policjanci drogówki przeprowadzą akcję pod nazwą „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”. Działania te maja wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.

 8. Skrzynka Stop Agresji Drogowej działa!

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach działa specjalna skrzynka kontaktowa poczty elektronicznej. Pod adres mailowy stopagresjidrogowej@ka.policja.gov.pl można przesyłać filmy z przejawami agresji ze strony zbyt krewkich uczestników ruchu drogowego.