Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Aktualności

Polecamy

Infolinia dla bezdomnych
Stacja meteo i detektor
Moja komenda
Dopalacze
Turyści zagraniczni
Pokrzywdzeni
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Stop agresji drogowej
Nie reagujesz akceptujesz
policjant który
Seksturystyka
Handel ludźmi
Rasizm

Najczęściej czytane

 1. Uroczysta akademia w dąbrowskim garnizonie policji

  Dzisiaj w Komendzie Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej odbyła się uroczysta akademia. Komendant Miejski Policji w Dąbrowie Górniczej insp. Artur Klimek wraz z I Zastępcą mł. insp. Piotrem Uwijała za wieloletnią bardzo dobrą współpracę na różnych płaszczyznach uhonorowali Dyrektor Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej Panią Małgorzatę Majewską oraz Przewodniczącego Zarządu Terenowego Związków Zawodowych Komendy PSP w Dąbrowie Górniczej st. sekcyjnego Pawła Bieleckiego.

 2. Ćwiczenia „EGIDA-19” w Dąbrowie Górniczej

  W dąbrowskiej komendzie odbywały się ćwiczenia pod kryptonimem "EGIDA - 19". Wybrani rezerwiści stanowili uzupełnienie kadr policyjnych na wypadek zagrożenia bezpieczeństwa państwa. Celem przeprowadzonych ćwiczeń było między innymi doskonalenie struktur organizacyjnych i procedur realizacji zadań w niekorzystnych warunkach. Dlatego też przez cały dzień rezerwiści zdobywali wiedzę z zakresu obronności państwa, broni palnej, śpb czy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

 3. Zatrzymany wandal, który porysował ponad 40 samochodów

  Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu dąbrowskiej komendy przez kilka miesięcy pracowali nad sprawą uszkodzenia ponad 40 samochodów. Jej finałem było zatrzymanie 31-latka. Wandal od lipca do połowy listopada br. roku na osiedlach Mickiewicza i Norwida uszkodził kilkadziesiąt zaparkowanych samochodów, rysując ostrym narzędziem ich karoserie. Za zniszczenie mienia może trafić do więzienia nawet na 5 lat.

 4. Odpowie za posiadanie 300 porcji amfetaminy

  Policjanci z zespołu wywiadowców dąbrowskiej komendy zatrzymali z narkotykami 29-letniego mężczyznę. Dąbrowianin posiadał przy sobie amfetaminę. Z przechwyconych przez funkcjonariuszy narkotyków można było przygotować 300 działek dilerskich. Sprawa dąbrowianina znajdzie swój finał w sądzie.

 5. Policjanci z Katowic w Dąbrowie zatrzymali kierowcę po narkotykach, a pasażera z narkotykami

  Stróże prawa z zespołu wywiadowców oddziału prewencji policji w Katowicach pełniący służbę na terenie Dąbrowy Górniczej w trakcie kontroli drogowej ujawnili kierującego osobowym seatem pod wpływem zabronionych środków. Pasażer cordoby posiadał natomiast przy sobie amfetaminę i marihuanę. Sprawa dąbrowianina oraz mieszkańca Sosnowca znajdzie swój finał w sądzie.

 6. Oddali hołd Niepodległej w Narodowe Święto Niepodległości

  Główne, dąbrowskie uroczystości z okazji Odzyskania Niepodległości odbyły się w Sanktuarium NMPA oraz na Placu Wolności w Dąbrowie Górniczej. Pośród oficjalnych delegacji kwiaty pod pomnikami złożyli również przedstawiciele dąbrowskich stróżów prawa na czele z I Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji mł. insp. Piotrem Uwijała.

 7. Policyjna akcja "ZNICZ 2019" na drogach Dąbrowy Górniczej

  Jak co roku przełom października i listopada to czas wytężonej pracy policjantów, szczególnie tych z drogówki. Już rozpoczęli oni przygotowania do akcji „Znicz 2019”, tak aby każdy mógł bezpiecznie dojechać i wrócić z odwiedzin grobów swoich bliskich. O planowanych zmianach w organizacji ruchu na drogach Dąbrowy Górniczej informujemy już dzisiaj.

 8. Podaruj Kubusiowi 1%

  Kubuś jest synem policjanta z dąbrowskiego garnizonu Policji. Chłopiec urodził się w 2008 roku jako wcześniak.Przeprowadzono badanie usg głowy, które wykazało obszar krwiaka śródmózgowego w prawej półkuli mózgu. Przeprowadzono w Krakowie zabieg usunięcia krwiaka. Jakub ma niedowład połowiczy lewostronny, pozostaje pod stałą opieką neurochirurgiczną. Ponadto w 2012 roku zdiagnozowano u Jakuba epilepsję, rozpoczęto leczenie, które trwa do dziś. Bardzo prosimy o pomoc w leczeniu i rehabilitacji.