Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Aktualności

Polecamy

Fundacja wdów i sierot
Stacja meteo i detektor
Moja komenda
Dopalacze
Turyści zagraniczni
Pokrzywdzeni
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Rok pieszego
Stop agresji drogowej
Nie reagujesz akceptujesz
policjant który
Seksturystyka
Handel ludźmi
Rasizm

Najczęściej czytane

 1. Kierowcy przejeżdżający na "czerwonym" w oku kamery

  Kamera była wsparciem dla dąbrowskich mundurowych w ostatnich działaniach prowadzonych pod kątem kierowców przejeżdżających przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Po zarejestrowaniu materiału wideo informacje o niesfornych kierujących trafiały do rozstawionych w pobliżu patroli, które następnie zatrzymywały i rozliczały osoby, które dopuściły się wykroczeń drogowych.

 2. Dąbrowscy policjanci podsumowali miniony rok na uroczystej odprawie służbowej

  W trakcie narady rocznej dąbrowscy policjanci podsumowali wyniki pracy w 2017 roku. W obecności przedstawicieli władz miejskich, dąbrowskiej prokuratury oraz Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach w murach Muzeum Miejskiego „Sztygarka” informację o stanie bezpieczeństwa przedstawił Komendant Miejski Policji w Dąbrowie Górniczej insp. Artur Klimek.

 3. Tymczasowy areszt dla podejrzanego o śmiertelne uszkodzenie ciała

  Na wniosek policjantów i prokuratora, Sąd Rejonowy w Dąbrowie Górniczej tymczasowo aresztował na trzy miesiące mężczyznę, który podejrzany jest o uszkodzenie ciała ze skutkiem śmiertelnym. Aresztowany to 31-latek bez stałego miejsca pobytu. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz kara nawet dożywotniego więzienia

 4. Podziękowania dla dąbrowskiego dzielnicowego

  Na ręce szefa dąbrowskich policjantów wpłynęło podziękowanie dla dzielnicowego od jednej z mieszkanek Dąbrowy Górniczej. Sędziwej dąbrowiance wybito szyby w oknach mieszkania. Wtedy na pomoc ruszył dzielnicowy mł. asp. Bartłomiej Stramek, który szybko ustalił sprawcę.

 5. Palił skręta z marihuaną mijając patrol w parku

  Policjanci z Oddziałów Prewencji Policji w Katowicach pełniący służbę na terenie Dąbrowy Górniczej zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który ostentacyjnie palił „jointa” z marihuaną w Parku Hallera. Jego sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

 6. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – Dąbrowskie podsumowanie roku 2017

  Styczeń to czas rozliczeń i podsumowań. Policjanci z Dąbrowy Górniczej podsumowali ilość zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie miasta. Okazało się, że mieszkańcy korzystają z nowego narzędzia i na bieżąco informują policjantów o niepokojących ich zjawiskach.

 7. Odpowie za posiadanie marihuany

  Policjanci z ogniwa patrolowo – interweniującego dąbrowskiej komendy pełniący służbę na terenie dzielnicy Gołonóg zatrzymali 37-letniego mężczyznę. Dąbrowianin posiadał przy sobie środki odurzające w w postaci marihuany. Jego sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

 8. Zadbajmy o bezpieczeństwo naszych seniorów w Dniu Babci i Dziadka

  Już za chwilę świętować będziemy Dzień Babci i Dzień Dziadka. Przy okazji rodzinnych spotkań i składania życzeń pamiętajmy także o bezpieczeństwo naszych seniorów. Rozmawiajmy z naszymi dziadkami czy rodzicami, na czym polega działanie oszustów metodą na tzw. wnuczka, lub policjanta i jak należy zachować się w takich sytuacjach.