Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Aktualności

Polecamy

Infolinia dla bezdomnych
Fundacja wdów i sierot
Stacja meteo i detektor
Moja komenda
Dopalacze
Turyści zagraniczni
Pokrzywdzeni
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Stop agresji drogowej
Nie reagujesz akceptujesz
policjant który
Seksturystyka
Handel ludźmi
Rasizm

Najczęściej czytane

 1. Policjanci z dąbrowskiego garnizonu podsumowali 2019 rok

  Dzisiaj w trakcie uroczystej narady rocznej dąbrowscy policjanci podsumowali wyniki pracy w 2019 roku. Informację o stanie bezpieczeństwa w obecności przedstawicieli władz miejskich oraz Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach przedstawił Komendant Miejski Policji w Dąbrowie Górniczej insp. Artur Klimek.

 2. Kierował z prawie 4 promilami alkoholu w organizmie

  Prawie 4 promile alkoholu w organizmie wykazało badanie 46-letniego kierującego osobowym oplem, zatrzymanego wczoraj wieczorem do kontroli przez dąbrowskich wywiadowców na ul. 1-go Maja w Dąbrowie Górniczej. Za jazdę „na podwójnym gazie” zatrzymanemu dąbrowianinowi grozi teraz do 2 lat więzienia.

 3. Policja przestrzega przed fałszywymi ofertami kwater w górach

  Ferie zimowe w pełni. W tym czasie wiele osób postanawia wypocząć w miejscowościach turystycznych. Uważajmy jednak na fałszywe kwatery, gdyż takie oferty ponownie pojawiły się w sieci. Policjanci radzą, jak nie dać się oszukać.

 4. Dąbrowscy policjanci wspierają akcję rejestracji dawców szpiku

  W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Bez względu na wiek, płeć czy dotychczasowy stan zdrowia - każdy może zachorować. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy. Każdej osobie, która odda krwiotwórcze komórki macierzyste dając szansę na życie choremu, przysługuje w zależności od ilości pobrań odznaka "Dawcy Przeszczepu" lub "Zasłużonego Dawcy Przeszczepu".

 5. Dostałeś SMS-a z prośbą o dopłatę do przesyłki? Uważaj to może być oszustwo!

  Wciąż pojawiają się nowe sposoby, którymi przestępcy próbują pozbawić nas naszych pieniędzy. W ostatnim czasie internetowi oszuści coraz chętniej podszywają się pod firmy kurierskie i wysyłają SMS-y z linkiem do strony, na której należy dokonać rzekomej dopłaty do przesyłki i tym samym umożliwić im wyłudzenie środków z konta bankowego.

 6. Zatrzymani na gorącym uczynku

  Mundurowi z ogniwa patrolowo–interwencyjnego dąbrowskiej policji zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn. Sprawcy w wieku 34 i 28 lat przygotowywali się akurat do wyniesienia ze sklepu skradzionego łupu, kiedy wpadli w ręce stróżów prawa. Grozi im nawet 10 lat więzienia.

 7. Dąbrowscy policjanci w projekcie "Bezpieczny przejazd - szlaban na ryzyko"

  Policjanci z Dąbrowy Górniczej uczestniczyli w działaniach profilaktycznych w ramach kampanii społecznej organizowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA pod nazwą "Bezpieczny przejazd - szlaban na ryzyko". Jej celem jest podnoszenie świadomości o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowo-drogowych. Kampania kierowana jest zarówno do najmłodszych, jak i dorosłych użytkowników dróg.

 8. Liczba policjantów w polskiej Policji - fakty

  Według stanu na dzień 31 grudnia 2019 roku w polskiej Policji służy 98 820 policjantów (o ponad 60 więcej, niż w tym samym czasie w poprzedzającym roku), a liczba wakatów w garnizonach policyjnych (województwach) wynosi 4282 i jest mniejsza, niż w tym samym czasie w 2018 roku. Jest to zatem kolejny rok, kiedy sytuacja kadrowa w polskiej Policji poprawia się. W 2019 roku przyjęto o 155 więcej nowych policjantów od planowanych 4,5 tys.