Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Aktualności

Polecamy

Infolinia dla bezdomnych
Stacja meteo i detektor
Moja komenda
Dopalacze
Turyści zagraniczni
Pokrzywdzeni
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Stop agresji drogowej
Nie reagujesz akceptujesz
policjant który
Seksturystyka
Handel ludźmi
Rasizm

Najczęściej czytane

 1. Zatrzymano nietrzeźwego kierującego z zakazem prowadzenia pojazdów

  Dąbrowscy wywiadowcy zatrzymali 35-letniego mieszkańca Siewierza, który zdecydował się na jazdę pomimo zakazu prowadzenia pojazdów będąc w stanie nietrzeźwości.

 2. Świąteczne awanse w dąbrowskim garnizonie policji

  W tym roku 91 dąbrowskich mundurowych otrzymało awanse na wyższy stopień służbowy. W tym specyficznym, naznaczonym pandemią koronawirusa roku mianowania na wyższy stopień były jedynym akcentem obchodów Święta Policji w dąbrowskim garnizonie.

 3. Wypadek na DK 94

  Policjanci z dąbrowskiej drogówki wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj około godz. 8.30 w Dąbrowie Górniczej - Strzemieszycach na DK 94, na wysokości "Mikrohuty". W wyniku zdarzenia drogowego jeden pojazd dachował, a jego kierująca z ogólnymi obrażniami trafiła do szpitala.

 4. Podawał się za lekarza na misji, obiecywał związek i oszukał na ponad 166 tyś zł

  69-letnia mieszkanka Będzina padła ofiarą oszusta matrymonialnego. Kobieta poznała mężczyznę za pomocą komunikatora internetowego. Ten podawał się za lekarza pracującego w Jemenie. Pisał że stracił najbliższych. Obiecywał przyjazd do Polski i wspólne życie. W ten sposób zdobył serce kobiety, a potem jej pieniądze. Jak się okazało kobieta przekazała mu ponad 166 tys. złotych. Wczoraj dotarło do niej, że było to oszustwo.

 5. Zatrzymani na gorącym uczynku

  Mundurowi z ogniwa patrolowo–interwencyjnego dąbrowskiej policji zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn. Sprawcy w wieku 34 i 28 lat przygotowywali się akurat do wyniesienia ze sklepu skradzionego łupu, kiedy wpadli w ręce stróżów prawa. Grozi im nawet 10 lat więzienia.

 6. Wyeliminowali z rynku ponad 20 tys. porcji różnych narkotyków

  Amfetaminę, z której można było przygotować 20 tys. działek dilerskich, prawie 120 gramów marihuany, 110 gramów ecstazy i plantację ponad 40 krzewów konopi indyjskich przechwycili policjanci CBŚP wraz z policjantami z Dąbrowy Górniczej. Do sprawy zatrzymano 47- letniego dąbrowianina. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających zatrzymanym może grozić teraz nawet 10 lat więzienia. Dąbrowski sąd zdecydował już o tymczasowym aresztowaniu posiadacza narkotyków.

 7. Życzenia od kierownictwa Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej z okazji Święta Policji

  Święto Policji to szczególna okazja, skłaniająca nas do refleksji nad misją Policji, która jest odpowiedzialną służbą na rzecz drugiego człowieka. Bycie Policjantem to nie tylko powód do dumy, ale także ogromna odpowiedzialność i zobowiązanie do jeszcze bardziej wytężonej służby i pracy.

 8. Jutro działania "Kaskadowy pomiar prędkości". Kierowco noga z gazu!

  Jutro policjanci ruchu drogowego prowadzić będą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach krajowych, stanowiących główne ciągi komunikacyjne w kraju.