Wiadomości

Dąbrowscy policjancji w sztafecie dla Wiktorii

Data publikacji 11.06.2017

Dziś odbył się jedenasty etap 14-dniowej wyprawy. Około godziny 7:00 spod Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej wyruszyła sztafeta rowerzystów w składzie której są mundurowi jak i osoby cywilne. Głównym celem wyprawy jest zbiórka pieniędzy dla ciężko chorej Wiktorii Gruszki - córki policjanta z Pyskowic.

W dniu wczorajszym trzech dąbrowskich policjantów asp. szt. Marcin Milik, mł. asp Rafał Gwiazda i sierż. szt. Marcin Piłko pomimo deszczu i niskiej temperatury udali się rowerami do Komisariatu Policji w Łazach gdzie dołączyli się do sztafety rowerowej. Następnie wspólnie wyruszyli w kierunku Komisariatu Policji w Ząbkowicach w Dąbrowie Górniczej. Dziesiąty etap zakończył się w Komendzie Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej, gdzie sztafeta została powitana przez innych funkcjonariuszy tutejszej jednostki.

Dzisiaj rowerzyści wyjechali spod Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej i przejechali ulicami Piłsudskiego, Królowej Jadwigi, Sobieskiego do granicy miast Dąbrowa Górnicza – Będzin gdzie czekali już na nich policjanci z Będzina. Wszyscy uczestnicy przejazdu mieli założone elementy odblaskowe promując tym bezpieczne poruszanie się rowerem na drodze.

Na ten szczytny cel dąbrowscy  policjanci zebrali 352 złote, a zbiórka nadal  trwa. Inicjatorom przedsięwzięcia życzymy powodzenia na dalszych etapach wyprawy i bezpiecznych przejazdów!

Nie trzeba być mundurowym, aby dołączyć się do wspólnej pomocy dla ciężko chorej Wiktorii. Każdy może tego dokonać, wpłacając pieniądze na poniższe konto:

Śląskie Stowarzyszenie Chorych na SM Sezam

44-141 Gliwice, ul. Parkowa 5

nr konta 09 1050 1298 1000 0023 1409 9488

z dopiskiem „Wiktoria Gruszka - Policja”

Dziękujemy!

Ładowanie odtwarzacza...