Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Aktualności

Polecamy

Pokrzywdzeni
Idź, jedź, żyj
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Stop agresji drogowej
Turyści zagraniczni
Nie reagujesz akceptujesz
policjant który
Seksturystyka
Handel ludźmi
Rasizm

Najczęściej czytane

 1. Pijany i z zakazem kierowania spowodował wypadek (mapa)

  Dąbrowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło przy ul. Parkowej w Dąbrowie Górniczej. W zderzeniu osobowego audi z nauką jazdy ranne zostały dwie osoby. Sprawca wypadku nie dość, że zgodnie z wyrokiem sądu nie powinien siadać w ogóle za kierownicą samochodu to miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu.

 2. Kierował po pijanemu, złamał wyrok sądu i doprowadził do kolizji

  Policjanci z dąbrowskiego wydziału prewencji zatrzymali mężczyznę, który kierując fiatem siena posiadał w organizmie prawie 3,5 promila alkoholu. Sosnowiczanin ponadto doprowadził do kolizji z zaparkowanym oplem i złamał wyrok sądu zabraniający mu siadania za kierownicę pojazdu. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia.

 3. Przejęli "lewe" papierosy i tytoń

  Policjanci z Dąbrowy Górniczej zabezpieczyli papierosy oraz tytoń bez polskich znaków akcyzy. Nielegalny towar funkcjonariusze ujawnili u mężczyzny, który oferował "lewe" używki do sprzedaży w rejonie końcowego przystanku autobusowego przy bramie głównej huty na ul. Piłsudskiego.

 4. Matka z 3 promilami

  Prawie 3 promile alkoholu w organizmie miała matka, która „opiekowała się” swoją małoletnią córką. Do zatrzymania kobiety doszło po sąsiedzkiej awanturze, do której doszło na klatce schodowej jednego z budynków w Dąbrowie Górniczej. Kobiecie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 5. Wypadek na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i Granicznej

  Dwie osoby trafiły do szpitala z ogólnymi obrażeniami po tym jak dostawczy ford uderzył w słup i barierki odgradzające przystanek tramwajowy od jezdni za skrzyżowaniem ul. Piłsudskiego i Granicznej w Dąbrowie Górniczej. Policyjne dochodzenie wyjaśni okoliczności i przyczyny tego groźnego zdarzenia drogowego.

 6. Odpowie za kolizję i jazdę na "podwójnym gazie"

  Dąbrowscy policjanci na ul. Legionów Polskich zatrzymali mężczyznę kierującego volkswagenem golfem, który spowodował kolizję z prawidłowo jadącym peugeotem. 31-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Za jazdę na „podwójnym gazie” i kolizję grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna i utrata prawa jazdy.

 7. Dąbrowska grupa PaT na X finale w Warszawie

  Przedstawiciele dąbrowskiej społeczności PaT uczestniczyli w X Finale Kampani PaT, który w tym roku odbył się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Impreza miała nieprawdopodobną siłę oddziaływania. 11 tys. osób pokazało, że świat bez uzależnień istnieje, zabawa bez używek jest możliwa, a rozwijanie pasji i współpraca z innymi jest rewelacyjnym sposobem na spędzanie wolnego czasu.

 8. Czy przewozić rower na bagażniku montowanym na hak holowniczy pojazdu ?

  Czy w świetle obowiązujących przepisów zamontowanie bagażnika rowerowego na hak jest zgodne z prawem? Osoby te spotkały się z różnymi zdaniami na ten temat. Przeważają opinie, że w myśl obowiązujących przepisów montowanie bagażników rowerowych na hak jest w Polsce zabronione, ponieważ platformy te zasłaniają numery rejestracyjne pojazdu, a nie można odkręcić tablicy rejestracyjnej z samochodu, żeby przykręcić ją na belce bagażnika.