Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Aktualności

Polecamy

Dopalacze
Turyści zagraniczni
Pokrzywdzeni
Idź, jedź, żyj
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Stop agresji drogowej
Nie reagujesz akceptujesz
policjant który
Seksturystyka
Handel ludźmi
Rasizm

Najczęściej czytane

 1. Oddali hołd policjantom pomordowanym przez NKWD

  W niedzielę 18 września 2016 roku o 12.00 w Sanktuarium Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej odbyły się uroczystości rocznicowe ku czci polskich policjantów pomordowanych przez NKWD. W uroczystościach wzięli udział zaproszeni goście, m. in. parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, przedstawiciele dąbrowskich przedsiębiorstw i organizacji, młodzież szkolna oraz mieszkańcy Zagłębia Dąbrowskiego.

 2. Szczęśliwy finał policyjnej interwencji

  Szczęśliwie zakończyła się wczorajsza interwencja na osiedlu Władysława Broniewskiego w Dąbrowie Górniczej, którą prowadzili policjanci z dąbrowskiego garnizonu i KWP w Katowicach. 40-letni mężczyzna zamierzał skoczyć z okna klatki schodowej znajdującym się na XIII piętrze budynku mieszkalnego. Policjanci skłonili go, aby odstąpił od desperackiego kroku i oddał się pod opiekę lekarzy.

 3. „Rowerowa Masa Krytyczna” pojedzie dzisiaj ulicami Dąbrowy (mapa)

  Ulicami Dąbrowy Górniczej przemieszczać się dzisiaj będzie „Rowerowa Masa Krytyczna”. Korowód cyklistów przejedzie ulicami Dąbrowy Górniczej i będzie zabezpieczany przez policjantów ruchu drogowego. W związku z przejazdem rowerzystów mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu. Funkcjonariusze zadbają aby były one jak najmniej uciążliwe.

 4. Dokonali rozboju dla dwóch butelek piwa

  Policjanci z dąbrowskiego wydziału kryminalnego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Dąbrowianie w wieku 33 i 31 lat w jednym z pubów w centrum Dąbrowy Górniczej doprowadził do stanu bezbronności właściciela lokalu stojącego za barem, a następnie skradli na jej szkodę 2 piwa. Sprawcom grozi za to do lat 12 pozbawienia wolności.

 5. Zapraszamy na uroczystości rocznicowe ku czci policjantów pomordowanych przez NKWD

  W niedzielę 18.09.2016 roku o godz. 12.00 w Bazylice pw. NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej przy ul. Królowej Jadwigi odbędzie się uroczysta Msza Święta w 10 rocznicę odsłonięcia tablicy upamiętniającej policjantów Policji Państwowej z terenu Zagłębia zamordowanych przez NKWD. Na uroczystości mają zaszczyt zaprosić insp. mgr Artur Klimek - Komendant Miejski Policji w Dąbrowie Górniczej oraz ks. kan. Andrzej Stasiak – Proboszcz i Kustosz sanktuarium NMP Anielskiej.

 6. Komendant dąbrowskiego komisariatu uhonorowany przez członków SEiRP

  W dąbrowskim komisariacie policji odbyło się wczoraj spotkanie członków dąbrowskiego koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych. Spotkanie policyjnych seniorów stało się również okazją do uhonorowania za okazywane wsparcie i współpracę podinsp. Zbigniewa Stramka Komendanta Komisariatu Policji w Dąbrowie Górniczej

 7. Zareagował na nietrzeźwego kierującego

  Policjanci wydziału ruchu drogowego dąbrowskiej komendy zatrzymali na terenie Strzemieszyc mężczyznę kierującego fiatem punto. Dąbrowianin posiadał w organizmie 2,5 promila alkoholu. Mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy. Mundurowych o zdarzeniu powiadomił świadek, który nie zaakceptował nietrzeźwego za kierownicą osobówki.

 8. Życzenia z okazji Święta Policji 2013

  Życzenia z okazji Święta Policji 2013 Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinsp. Krzysztofa Jarosza