Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Aktualności

Polecamy

Moja komenda
Dopalacze
Turyści zagraniczni
Pokrzywdzeni
Idź, jedź, żyj
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Stop agresji drogowej
Nie reagujesz akceptujesz
policjant który
Seksturystyka
Handel ludźmi
Rasizm

Najczęściej czytane

 1. Akcja "ZNICZ 2016" na drogach Dąbrowy Górniczej

  Jak co roku przełom października i listopada to czas wytężonej pracy policjantów, szczególnie tych z drogówki. Już rozpoczęli oni przygotowania do akcji „Znicz 2016”, tak aby każdy mógł bezpiecznie dojechać i wrócić z odwiedzin grobów swoich bliskich. O planowanych zmianach w organizacji ruchu na drogach Dąbrowy Górniczej informujemy już dzisiaj.

 2. Uroczyste ślubowanie uczniów pierwszej w Dąbrowie klasy mundurowej

  Wczorajszy dzień był z pewnością jednym z najważniejszych w szkolnym życiu dla licealistów z Zespołu Szkół nr 2 w Dąbrowie Górniczej. Pod Pomnikiem Żołnierza Zwycięzcy na Placu Józefa Bema w Dąbrowie Górniczej odbyło się ślubowanie uczniów pierwszej klasy o profilu policyjnym. W uroczystości uczestniczyli rodzice pierwszoklasistów, nauczyciele i zaproszeni goście. Dąbrowskich stróżów prawa reprezentował Komendant Miejski Policji w Dąbrowie Górniczej insp. Artur Klimek.

 3. Zlikwidowali plantację marihuany

  Oficerowie z Centralnego Biura Śledczego Policji, wraz z dąbrowskimi policjantami, zlikwidowali plantację marihuany. Konopie indyjskie uprawiane były w niezamieszkałym domu w Dąbrowie Górniczej – Trzebiesławice. W ręce stróżów prawa wpadła również osoba związana z narkobiznesem. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi teraz nawet 8 lat więzienia.

 4. Odpowie za jazdę po pijanemu i kolizję drogową

  Dąbrowscy policjanci na ul. Leśnej zatrzymali mężczyznę kierującego fordem escortem, który spowodował kolizję z zaparkowanym bmw. Zatrzymany w organizmie posiadał prawie 3 promile alkoholu. Za jazdę na „podwójnym gazie” i kolizję grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna i utrata prawa jazdy.

 5. 350 zarzutów za dilerkę i handel „lewymi” używkami

  Prawie 350 zarzutów usłyszał mężczyzna, który zajmował się handlem narkotykami oraz „lewymi” używkami. Praca dąbrowskich policjantów nad sprawą pozwoliła na zatrzymanie 38-latka na gorącym uczynku sprzedaży środków odurzających. Dąbrowianin w swoim mieszkaniu posiadał narkotyki, papierosy i tytoń bez polskich znaków akcyzy. Sprawa w dalszym ciągu jest rozwojowa.

 6. Zatrzymani za serię włamań do osobówek i garaży

  Policjanci z Dąbrowy Górniczej zatrzymali dwóch 17-latków, którzy włamywali się do samochodów osobowych i garaży na terenie miasta. Stróże prawa odzyskali również część złodziejskiego łupu, który stanowiły przede wszystkim elektronarzędzia i akcesoria samochodowe. Młodym dąbrowianom za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa w dalszym ciągu jest rozwojowa.

 7. Wykroczenia pieszych i kierujących w oku kamery

  Dąbrowscy policjanci przeprowadzili działania „Kontrola drogowa – Pieszy” ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ich trakcie stróże prawa odnotowali 20 wykroczeń dotyczących pieszych. Podczas akcji mundurowi wykorzystywali specjalny pojazd rejestrujący wykroczenia tzw. ruchome stanowisko dowodzenia (RSD).

 8. Pijany spowodował wypadek. Pasażerka ciężko ranna

  Dąbrowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj nad ranem w centrum Dąbrowy Górniczej. W wyniku zderzenia audi z elewacją budynków, do szpitala w ciężkim stanie trafiła 23-letnia pasażerka auta. Jak się okazało, kierowca samochodu miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.