Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Aktualności

Polecamy

Konferencja WSB
Pokrzywdzeni
Idź, jedź, żyj
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Stop agresji drogowej
Śląska drogówka dla kierowców
Turyści zagraniczni
Nie reagujesz akceptujesz
Seksturystyka
Rasizm

Najczęściej czytane

 1. Groźna kolizja w centrum Dąbrowy

  Do groźnej kolizji doszło dzisiaj rano przed godz. 8.00 na ul. Królowej Jadwigi w Dąbrowie Górniczej. Jadące w kierunku ronda w centrum miasta osobowe audi dachowało. Kierująca pojazdem 31-letnia dąbrowianka z opresji wyszła bez szwanku. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia.

 2. Policjanci na festynie „Bezpieczne Mydlice”

  „Bezpieczne Mydlice” to hasło przewodnie rodzinnego festynu, który odbył się w na ul. Dąbskiego w Dąbrowie Górniczej. Wśród przygotowanych wielu atrakcji było również spotkanie z dąbrowskimi stróżami prawa. Nie zabrakło również Sznupka - maskotki śląskiej policji.

 3. Policjanci w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej odwiedzili milusińskich w Miejskim Przedszkolu Nr 9, gdzie w zabawie uczyli o "Bezpieczeństwie w domu, przedszkolu, na ulicy".

 4. Policyjna profilaktyka na maratonie rowerowo – rolkowym

  Pojezierze dąbrowskie to idealna sceneria do przekazywania treści profilaktycznych przez mundurowych. Tak było też w miniony weekend. W trakcie IV Dębowego Maraton Rolkowo - Rowerowego dąbrowscy policjanci umacniali w świadomości mieszkańców pozytywny wizerunek policji, jako instytucji otwartej na kontakt ze społecznością lokalną.

 5. Motocykle terenowe w dąbrowskiej policji

  3 motocykle terenowe otrzymali policjanci z Dąbrowy Górniczej. Mundurowi, crossami będą od teraz patrolować najbardziej oddalone rejony pojezierza dąbrowskiego. Nie umkną im quadowcy, którzy rozjeżdżają tereny objęte programem „Natura 2000”.

 6. Nietrzeźwy kierujący fiatem prawdopodobnie przyczyną dachowania osobowej mazdy (mapa)

  Dwie osoby trafiły do szpitala z ogólnymi obrażeniami po tym jak na ul. Strzemieszyckiej koziołkowała osobowa mazda. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że do wypadku przyczynił się nietrzeźwy kierujący fiatem marea jadący przed poprzedzającą mazdę ciężarówką. Policyjne dochodzenie wyjaśni okoliczności i przyczyny tego groźnego zdarzenia drogowego.

 7. Zapraszamy na uroczystości rocznicowe ku czci policjantów pomordowanych przez NKWD

  W niedzielę 05.10.2014 roku o godz. 12.00 w Bazylice pw. NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej przy ul. Królowej Jadwigi odbędzie się uroczysta Msza Święta w 7 rocznicę odsłonięcia tablicy upamiętniającej policjantów Policji Państwowej z terenu Zagłębia zamordowanych przez NKWD. Na uroczystości mają zaszczyt zaprosić insp. mgr Artur Klimek - Komendant Miejski Policji w Dąbrowie Górniczej oraz ks. kan. Andrzej Stasiak – Proboszcz i Kustosz sanktuarium NMP Anielskiej.

 8. Utrudnienia w ruchu na ul. Królowej Jadwigi i Piłsudskiego (mapa)

  18 września, na odcinku od wyjazdu z ul. Korczaka do wjazdu na stację BP, zamknięty zostanie prawy pas ruchu ul. Królowej Jadwigi i Piłsudskiego. Utrudnienia potrwają ok. 7 dni.