Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Aktualności

Polecamy

Pokrzywdzeni
Idź, jedź, żyj
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Stop agresji drogowej
Nie reagujesz akceptujesz
Infolinia dla bezdomnych
Seksturystyka
Handel ludźmi
Rasizm

Najczęściej czytane

 1. Najechanie na tył pojazdu przy ul. Piłsudskiego (mapa)

  52-letnia pasażerka osobowej astry z urazem kręgosłupa trafiła do szpitala po tym jak na tył opla najechał nissan primera. Do zdarzenia na ul. Piłsudskiego w Dąbrowie Górniczej doszło w momencie kiedy astra zatrzymała się przed przejściem dla pieszych. Policyjne dochodzenie wyjaśni szczegółowo przyczyny i okoliczności wypadku, którego prawdopodobnie jedną z głównych przyczyn było niezachowanie bezpiecznej odległości między jadącymi pojazdami.

 2. Skuteczna komunikacja tematem szkolenia oficerów prasowych

  W ubiegłym tygodniu w Szczyrku odbyło się szkolenie pn. "Rozwijanie systemu komunikacji w Policji. Podstawowe standardy komunikacji w śląskim garnizonie". Uczestniczyli w nim oficerowie prasowi naszego województwa. Prelegentami byli przedstawiciele Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji oraz Zespołu Psychologów i Wydziału Prezydialnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

 3. Konferencja „Praca ludzka jako przedmiot handlu”

  Wczoraj odbyła się konferencja pn. „Praca ludzka jako przedmiot handlu”. Jej organizatorami była Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach oraz Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Prelegentami byli zarówno policjanci, przedstawiciele organizacji pozarządowych działających w obszarze pomocy ofiarom handlu ludźmi oraz zaproszeni goście między innymi z Holandii, Ukrainy, Czech i Słowacji. W konferencji wziął udział Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Krzysztof Jarosz.

 4. Kierował po amfetaminie

  Kryminalni z Dąbrowy Górniczej zatrzymali kierowcę peugeota, który jest podejrzewany o kierowanie autem pod wpływem środka odurzającego. Podczas przeprowadzanej kontroli, okazało się również, że mężczyzna posiada przy sobie amfetaminę.

 5. Nowe legitymacje służbowe policjantów

  Od 1 stycznia 2015 roku będą obowiązywały nowe legitymacje służbowe policjantów. Nowe dokumenty będą posiadały więcej zabezpieczeń, które podniosą poziom ich bezpieczeństwa. Legitymacje będą ważne przez 4 lata, czyli do 31 grudnia 2018 roku. Dokumenty, którymi aktualnie posługują się policjanci tracą ważność 31 grudnia br.

 6. Dąbrowskie podsumowanie działań "Truck & Bus"

  Wczoraj dąbrowscy policjanci w ramach działań wojewódzkich uczestniczyli w akcji pn. "Truck & Bus". We wzmożonych działaniach na terenie miasta wzięło udział 14 funkcjonariuszy wydziału ruchu drogowego z dąbrowskiego garnizonu policji. Mundurowi skontrolowali prawie 60 pojazdów w tym 43 kierujących busami i truckami. Funkcjonariusze nałożyli 50 mandatów karnych i zatrzymali jednego nietrzeźwego kierującego.

 7. Konferencja „Praca ludzka jako przedmiot handlu”

  Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach oraz Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej organizują międzynarodową konferencję pt. „Praca ludzka jako przedmiot handlu”. Odbędzie się ona już w najbliższą środę o godz. 10.00 w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Prelegentami będą zarówno policjanci, przedstawiciele organizacji pozarządowych działających w obszarze pomocy ofiarom handlu ludźmi oraz zaproszeni goście między innymi z Holandii, Ukrainy, Czech i Słowacji.

 8. Korupcyjną propozycję uwiecznił wideorejestrator

  Policjanci z drogówki z Dąbrowy Górniczej zatrzymali 39 - latka, który usiłował im wręczyć 100 złotych łapówki w zamian za odstąpienie przez nich od czynności służbowych. Korupcyjną propozycję nagrał wideorejestrator zamontowany w policyjnym radiowozie. Teraz mężczyzna odpowie za popełnione wykroczenie drogowe oraz za próbę skorumpowania policjantów. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.