Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Aktualności

Polecamy

Mapa zagrożeń
Dopalacze
Turyści zagraniczni
Pokrzywdzeni
Idź, jedź, żyj
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Stop agresji drogowej
Nie reagujesz akceptujesz
policjant który
Seksturystyka
Handel ludźmi
Rasizm

Najczęściej czytane

 1. Zatrzymany za posiadanie narkotyków

  Policjanci z zespołu wywiadowców prewencji patrolujący rejon dzielnicy Reden zatrzymali 36-letniego mężczyznę. Mieszkaniec Dąbrowy Górniczej posiadał przy sobie środki odurzające w postaci suszu marihuany. Jego sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

 2. Miał w lodówce ponad pół kilograma amfetaminy

  Policjanci z wydziału kryminalnego dąbrowskiej komendy zatrzymali 26-letniego mężczyznę. W jego mieszkaniu stróże prawa znaleźli ponad pół kilograma amfetaminy. Policyjni śledczy zabezpieczyli narkotyki o czarnorynkowej wartości ponad 20 tys. złotych. Dąbrowianin trafił do policyjnego aresztu. O jego dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

 3. Zdobyli najwyższy szczyt w Polsce – Rysy

  Wyprawy górskie to sposób, jaki znaleźli policjanci z Dąbrowy Górniczej na spędzanie wolnego czasu, odreagowanie po służbie i integrację swojego środowiska. Grupa dąbrowskich stróżów prawa postanowiła sprawdzić swoją sprawność fizyczną. Zorganizowali wyjazd w góry, aby zdobyć najwyższy szczyt Polski – RYSY.

 4. W niedzielę utrudnienia w ruchu w związku z „Dąbrowskim Triathlonem 2016”

  W najbliższą niedzielę w Dąbrowie Górniczej odbędzie się prawdziwe święto triathlonu. Zawody zostaną rozegrane na typowym sprinterskim dystansie: 750 m pływania, 20 km jazdy na rowerze, 5 km biegu. Trasa wyścigu oprócz zielonych terenów miasta przebiegać będzie również ulicami Dąbrowy Górniczej w związku z powyższym wystąpią utrudnienia w ruchu pojazdów.

 5. Policyjna profilaktyka na miejskich festynach

  Festyny rodzinne, to stosowna okazja do przekazywania treści profilaktycznych. Dąbrowscy policjanci umacniali w świadomości mieszkańców Okradzionowa pozytywny wizerunek Policji, jako instytucji otwartej na kontakt ze społecznością lokalną.

 6. Czy przewozić rower na bagażniku montowanym na hak holowniczy pojazdu ?

  Czy w świetle obowiązujących przepisów zamontowanie bagażnika rowerowego na hak jest zgodne z prawem? Osoby te spotkały się z różnymi zdaniami na ten temat. Przeważają opinie, że w myśl obowiązujących przepisów montowanie bagażników rowerowych na hak jest w Polsce zabronione, ponieważ platformy te zasłaniają numery rejestracyjne pojazdu, a nie można odkręcić tablicy rejestracyjnej z samochodu, żeby przykręcić ją na belce bagażnika.

 7. Zareagowali na pijanych rodziców z rocznym synkiem

  Dąbrowscy policjanci odnotowali kolejny przypadek, w którym nietrzeźwi rodzice sprawowali opiekę nad swoim dzieckiem. Tym razem o zdarzeniu stróżów prawa poinformowała telefonicznie osoba, która nie zaakceptowała takiej formy sprawowania opieki. Nieodpowiedzialni opiekunowie 15-miesięcznego chłopczyka odpowiedzą przed sądem za swoje lekkomyślne postępowanie.

 8. Wakacje już z kartą rowerową

  Policjanci z wydziału ruchu drogowego dąbrowskiej komendy przeprowadzali egzaminy na kartę rowerową dla uczniów dąbrowskich szkół. Kilkudziesięciu młodych dąbrowian jeszcze przed wakacjami zdobyło swoje pierwsze uprawnienia do kierowania jednośladami po drogach publicznych.