Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Aktualności

Polecamy

Dopalacze
Turyści zagraniczni
Pokrzywdzeni
Idź, jedź, żyj
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Stop agresji drogowej
Nie reagujesz akceptujesz
policjant który
Seksturystyka
Handel ludźmi
Rasizm

Najczęściej czytane

 1. Sąsiadka zareagowała widząc dziecko bez opieki

  Dzięki czujności i natychmiastowej reakcji sąsiadki, być może uniknięto tragedii. Kobieta zareagowała, słysząc płaczące dziecko na klatce schodowej. Po wyjściu na klatkę rozpoznała iż jest to 4-letnia córka sąsiadów, która siedzi na chodach i płacze. Rodziców nie było w domu więc zaopiekowała się dziewczynką.

 2. Zaatakował kierowcę autobusu, bo nie podobała mu się trasa przejazdu

  Policjanci zatrzymali agresywnego młodzieńca, który pobił kierowcę autobusu komunikacji miejskiej - 22-latkowi nie podobała mu się trasa przejazdu. Mężczyzna trafił do izby wytrzeźwień. Podejrzanemu grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

 3. Sąd aresztował mężczyznę podejrzanego o rozbój

  Policjanci z Dąbrowy Górniczej zatrzymali 47-latka podejrzanego o rozbój. Napastnik w minioną sobotę w Strzemieszycach przez okno wszedł do domu pokrzywdzonego, straszył go nożem, uderzył, po czym wszedł w posiadanie pieniędzy w kwocie kilkudziesięciu złotych oraz telefonu komórkowego. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

 4. "STOP WARIATOM DROGOWYM” w Dąbrowie Górniczej

  Policjanci ruchu drogowego z Dąbrowy Górniczej przyłączyli się do kampanii społecznej „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”. Mundurowi wspólnie z wolontariuszami Fundacji PZU, rozdawali w minioną sobotę kierowcom i pasażerom niebieskie serduszka, które umieszczone w samochodzie mają przypominać o bezpieczeństwie pieszych.

 5. Odpowie za posiadanie 40 działek marihuany

  Policjanci z wydziału kryminalnego dąbrowskiej komendy pełniący służbę w rejonie dzielnicy Gołonóg zatrzymali 25-latka. Dąbrowianin w mieszkaniu posiadał ponad 40 działek dilerskich marihuany. Jego sprawa trafi teraz do sądu.

 6. Policjanci o bezpiecznej drodze do szkoły dąbrowskim pierwszakom

  Policjanci wydziału ruchu drogowego wspólnie z dzielnicowymi dąbrowskiej komendy zgodnie z zapowiedzią realizują działania profilaktyczne "Bezpieczna droga do szkoły". Tylko jeden patrol mundurowych odwiedził dzisiaj pierwszaków w Szkołach Podstawowych nr 21, 23 i 31 w Dąbrowie Górniczej, gdzie przeprowadzili pogadanki na temat bezpiecznej drogi do szkoły i do domu.

 7. Zabezpieczają koncerty i dożynki miejskie

  Policjanci z dąbrowskiej komendy, oddziałów prewencji policji, strażnicy miejscy, służby porządkowe organizatora oraz straż pożarna i ratownictwo medyczne dbać będą o bezpieczeństwo bawiących się dąbrowian w czasie odbywających się w ten weekend w Parku Hallera festynów i "Dożynek Miejskich".

 8. Zatrzymani - z nowego artykułu i za posiadanie narkotyków

  Z nowego artykułu 180a kk odpowie dąbrowianka, która mimo cofniętych uprawnień kierowała osobowym audi na ul. Łącznej w Dąbrowie Górniczej. Kobiecie grozi do 2 więzienia. Na 3 lata za kraty może trafić natomiast pasażer auta, który posiadał przy sobie amfetaminę.