Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Aktualności

Polecamy

Konferencja WSB
Pokrzywdzeni
Idź, jedź, żyj
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Stop agresji drogowej
Nie reagujesz akceptujesz
Infolinia dla bezdomnych
Seksturystyka
Handel ludźmi
Rasizm

Najczęściej czytane

 1. Wyjaśniają przyczyny i okoliczności pożaru w dąbrowskim szpitalu

  Policjanci z wydziału kryminalnego dąbrowskiej komendy wyjaśniają przyczyny i okoliczności pożaru, do którego doszło dzisiaj po północy na oddziale wewnętrznym szpitala w Dąbrowie Górniczej. Ogień strawił jedną z sal chorych, najprawdopodobniej w wyniku zaprószenia ognia przez jednego z pacjentów. Z powodu zadymienia, do innych części obiektu, ewakuowano pacjentów oddziału. Obecnie na miejscu pożaru pracują śledczy oraz biegli z zakresu pożarnictwa.

 2. Prawdopodobnie udusił żonę z zazdrości

  Sąd Rejonowy w Dąbrowie Górniczej aresztował na trzy miesiące 42-letniego dąbrowianiana. Mężczyzna najprawdopodobniej z zazdrości udusił swoją żonę. Dąbrowianinowi za zabójstwo grozi nawet dożywotnia kara więzienia.

 3. Groźna kolizja na Redenie

  Do groźnej kolizji doszło wczoraj rano po godz. 7.00 na ul. Królowej Jadwigi w Dąbrowie Górniczej. Jadące w kierunku ronda przy Alei Róż osobowe audi wpadło na torowisko tramwajowe. Kierujący pojazdem sosnowiczanin był trzeźwy, z opresji wyszedł bez szwanku. Skończyło się na zatrzymanych przez mundurowych uprawnieniach do kierowania i wniosku o ukaranie do sądu.

 4. Aresztowany napastnik z młotkiem

  Dąbrowscy policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który na przystankach komunikacji miejskiej przy ul. Sobieskiego, używając młotka ciężko ranił 2 przypadkowe osoby. Pokrzywdzeni mężczyźni z ciężkimi obrażeniami głów trafili do szpitala. Napastnik sam zgłosił się na policję. Decyzją sądu mężczyzna został już tymczasowo aresztowany. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu nawet dożywocie.

 5. Namierzyli 34-latka z narkotykami i utraconymi przedmiotami

  Policjanci z dąbrowskiego zespołu wywiadowców prewencji pełniący służbę w rejonie dzielnicy Gołonóg zatrzymali 34-latka. Mężczyzna posiadał przy sobie 3 telefony komórkowe, w tym 2 pochodzące z kradzieży, 3 dowody osobiste oraz prawie 200 działek dilerskich amfetaminy.

 6. Policjanci zabezpieczyli nielegalny alkohol

  Ponad 60 tys. złotych straciłby Skarb Państwa, gdyby nie interwencja mundurowych. W jednym z garaży na osiedlu Broniewskiego w Dąbrowie Górniczej zabezpieczyli oni 1350 butelek spirytusu niewiadomego pochodzenia bez polskich znaków akcyzy. Śledczy z dąbrowskiej komendy policji w sprawie tej zatrzymali dwóch dąbrowian, którzy odpowiedzą za przestępstwa akcyzowe.

 7. Chwiejnym krokiem zamiatały szkolny korytarz

  Policjanci z Dąbrowy Górniczej ujawnili 2 pijane sprzątaczki. Kobiety dzień po święcie nauczycieli z ponad 1 promilem alkoholu w organizmach wykonywały swoje obowiązki w jednej z dąbrowskich szkół. Oprócz grzywny nietrzeźwym pracowniczkom ze strony pracodawcy grożą konsekwencje dyscyplinarne.

 8. Uwaga na quady!

  W ciągu jednego tylko tygodnia odnotowaliśmy w naszym województwie dwa wypadki z udziałem quadów. Oba niestety zakończyły się śmiercią kierujących nimi osób. Apelując o ostrożność przypominamy podstawowe przepisy dotyczące tego typu pojazdów.