Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Aktualności

Polecamy

Konferencja WSB
Pokrzywdzeni
Idź, jedź, żyj
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Stop agresji drogowej
Nie reagujesz akceptujesz
Infolinia dla bezdomnych
Seksturystyka
Handel ludźmi
Rasizm

Najczęściej czytane

 1. Namierzyli 16-latka z narkotykami

  Policjanci z dąbrowskiej patrolówki pełniący służbę w rejonie centrum Dąbrowy Górniczej zatrzymali 16-latka. Chłopak posiadał przy sobie środki narkotyczne w postaci suszu marihuany. Jego sprawa trafi teraz do sądu dla nieletnich.

 2. Groźna kolizja na Redenie

  Do groźnej kolizji doszło wczoraj rano po godz. 7.00 na ul. Królowej Jadwigi w Dąbrowie Górniczej. Jadące w kierunku ronda przy Alei Róż osobowe audi wpadło na torowisko tramwajowe. Kierujący pojazdem sosnowiczanin był trzeźwy, z opresji wyszedł bez szwanku. Skończyło się na zatrzymanych przez mundurowych uprawnieniach do kierowania i wniosku o ukaranie do sądu.

 3. Miał 3,5 promila - spowodował kolizję i był poszukiwany

  Policjanci z dąbrowskiej drogówki na ul. Piłsudskiego zatrzymali mężczyznę kierującego dostawczym peugeotem, który spowodował kolizję z bmw. Mężczyzna miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że jest poszukiwany przez będzińską prokuraturę.

 4. Wakacyjny „bombowy żartowniś” w rękach policjantów

  Policjanci z Dąbrowy Górniczej zatrzymali 37-letniego dąbrowianina, który jest podejrzewany o wywołanie fałszywego alarmu bombowego pod koniec lipca bieżącego roku w budynku Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej. Z obiektu ewakuowano wówczas 400 osób, a alarm okazał się fałszywy. Sprawcy grozi kilkuletni pobyt w więzieniu. Ponadto może ponieść koszty akcji służb ratowniczych.

 5. AKCJA SPOŁECZNA "BEZPIECZNY, BO WIDOCZNY"

  Na drogach wciąż giną lub ulegają poważnym wypadkom dzieci. Najczęściej są pieszymi – małymi, niewidocznymi w ciemnościach punktami. Niestety nie wszyscy są świadomi tego, że niewielki, odblaskowy element przyczepiony do kurtki czy buta może zapobiec tragedii. Właśnie ruszyła akcja społeczna "Bezpieczny, bo widoczny", która ma propagować noszenie odblasków.

 6. Mundurowi z dąbrowskiej drogówki wykorzystali wóz „RSD”

  Dąbrowscy policjanci przeprowadzili działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas akcji mundurowi wykorzystywali specjalny pojazd rejestrujący wykroczenia tzw. ruchome stanowisko dowodzenia (RSD).

 7. „Nie dla czadu” - szkolenie pionu prewencji

  W ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjno - profilaktycznej „Nie dla czadu”, w murach dąbrowskiej komendy policji odbyło się szkolenie służb prewencji prowadzone prze funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Górniczej. Celem tego projektu jest zwrócenie uwagi na problem potencjalnego zatrucia tlenkiem węgla szczególnie teraz na progu sezonu grzewczego.

 8. Akcja "ZNICZ 2014" na drogach Dąbrowy Górniczej

  Jak co roku przełom października i listopada to czas wytężonej pracy policjantów, szczególnie tych z drogówki. Już rozpoczęli oni przygotowania do akcji ZNICZ 2014, tak aby każdy mógł bezpiecznie dojechać i wrócić z odwiedzin grobów swoich bliskich. O przebiegu akcji oraz zmianach w organizacji ruchu i utrudnieniach będziemy na bieżąco informować na naszych stronach.