Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Aktualności

Polecamy

Mapa zagrożeń
Dopalacze
Turyści zagraniczni
Pokrzywdzeni
Idź, jedź, żyj
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Stop agresji drogowej
Nie reagujesz akceptujesz
policjant który
Seksturystyka
Handel ludźmi
Rasizm
Fundacja wdów i sierot

Najczęściej czytane

 1. Nietrzeźwy przywiózł dzieci do kina

  Policjanci z wydziału ruchu drogowego dąbrowskiej komendy zatrzymali kierowcę autokaru, który przywiózł dzieci do kina. Mężczyzna miał w organizmie 0.6 promila alkoholu. Nieodpowiedzialny 37- latek może trafić za kratki nawet na dwa lata.

 2. Miejsce policyjnych kontroli autokarów w Dąbrowie Górniczej

  Dąbrowscy policjanci przed wyjazdami na wypoczynek sprawdzają stan techniczny autokarów oraz trzeźwość ich kierowców. Wszyscy zainteresowani wyrażający chęć przeprowadzenia takiej kontroli powinni zgłosić to funkcjonariuszom kilka dni przed podróżą.

 3. Podsumowanie piątkowych działań dąbrowskiej drogówki

  W ciągu 24 godzin działań "Alkohol i narkotyki" dąbrowscy stróże prawa zatrzymali 2 kierujących po użyciu alkoholu. W czasie akcji przebadali na zawartość alkoholu na terenie Dąbrowy Górniczej 2 223 kierujących. Mundurowi rozdawali również naklejki „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”.

 4. Debaty na temat map zagrożeń dla Dąbrowy Górniczej

  Jednym z priorytetów Komendanta Głównego Policji jak również resortu spraw wewnętrznych i administracji, jest utworzenie w całej Polsce krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa. W ich utworzeniu znaczący wpływ ma opinia społeczeństwa oraz rola mediów w kreowaniu poczucia bezpieczeństwa. Mapa powinna zawierać, poza danymi statystycznymi i wynikami badań opinii społecznej, wnioski z debat i konsultacji społecznych. Przedstawiamy harmonogram dąbrowskich spotkań na nadchodzący tydzień.

 5. Policjanci przejęli nielegalne używki

  Dąbrowscy policjanci zatrzymali 2 mężczyzn, którzy w samochodzie posiadali papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Mundurowi na tylnej kanapie osobówki, w jej bagażniku oraz w garażu jednego z zatrzymanych dąbrowian zabezpieczyli 31 200 sztuk "lewych" papierosów. Za to przestępstwo Kodeks Karny Skarbowy przewiduje karę do 3 lat więzienia.

 6. Debaty z młodzieżą licealną na temat map zagrożeń dla Dąbrowy Górniczej

  W dąbrowskich liceach ogólnokształcących nr 1 i 3 odbyły się konsultacje społeczne na temat miejskiej mapy zagrożeń. W dyskusji z młodzieżą oraz ich wychowawcami uczestniczyli policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej na czele z Naczelnikiem Wydziału podinsp. Wojciechem Perkiem.

 7. „Lewe” papierosy w szatni pracowniczej w jednym z dąbrowskich zakładów pracy

  Policjanci z Dąbrowy Górniczej zabezpieczyli papierosy bez polskich znaków akcyzy. Nielegalne używki mundurowi znaleźli najpierw w szafce ubraniowej na terenie jednego z dąbrowskich zakładów pracy, a następnie w miejscu zamieszkania zatrzymanego w związku z tą sprawą mieszkańca Będzina. Mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia i wysoka grzywna.

 8. Dąbrowskie koło SEiRP podsumowało działalność w 2015 roku

  W dniu 05.02.2016 roku o godz. 16:00 w świetlicy osiedlowego domu kultury "Helikon" w Dąbrowie Górniczej odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Miejskiego Koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Dąbrowie Górniczej. Władze stowarzyszenia podsumowały miniony rok działalności dąbrowskiego koła SEiRP.