Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Aktualności

Polecamy

Powrót do służby
Pokrzywdzeni
Idź, jedź, żyj
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Stop agresji drogowej
Nie reagujesz akceptujesz
Infolinia dla bezdomnych
Bezpieczna woda
Seksturystyka
Handel ludźmi
Rasizm

Najczęściej czytane

 1. Jutro w Dąbrowie policyjne działania "Trzeźwość"

  Jutro na terenie Dąbrowy Górniczej policjanci ruchu drogowego przeprowadzą akcję pod kryptonimem “Trzeźwość”. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez wzmożone kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących.

 2. Jutro działania "Pasy"

  Dąbrowscy funkcjonariusze drogówki w dniu jutrzejszym prowadzić będą akcję „Pasy”. Celem działań jest wzrost poziomu bezpieczeństwa małoletnich pasażerów. Policjanci będą kontrolować stosowanie pasów bezpieczeństwa oraz fotelików i urządzeń przeznaczonych do przewozu dzieci.

 3. Zaginęła Wiktoria ŚCIUBA - AKTUALIZACJA

  Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej prowadził poszukiwania za 15-letnią zaginioną Wiktoria ŚCIUBA. Nastolatka została odnaleziona przez policjantów na terenie Częstochowy.

 4. Kradli elementy infrastruktury kolejowej

  Dąbrowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn na kradzieży elementów infrastruktury kolejowej na ul. Piecucha w Dąbrowie Górniczej. Dąbrowianie w wieku 27 i 36 lat zostali zatrzymani na gorącym uczynku kiedy pakowali złodziejski łup w postaci metalowych elementów mostku. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi 5 lat więzienia.

 5. Zatrzymali kierującą z prawie 2,5 promilami alkoholu

  Policjanci z wydziału ruchu drogowego dąbrowskiej komendy w Strzemieszycach zatrzymali 55-letnią kierującą oplem astra. Dąbrowianka posiadała w organizmie prawie 2,5 promile alkoholu. Za jazdę na „podwójnym gazie” kobiecie oprócz utraty prawa jazdy i grzywny grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

 6. Oddaj krew na rzecz dąbrowskiego policjanta i innych czekających na twój bezcenny dar

  We wtorek 24 marca 2015 roku w godz. 13.00-17.00 każda chętna osoba będzie mogła oddać honorowo krew na rzecz Łukasza, policjanta dąbrowskiej drogówki, który w wyniku wypadku stracił nogę. Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic zaparkowany będzie przed Komendą Miejską Policji w Dąbrowie Górniczej przy ul. Piłsudskiego 11.

 7. Optymistyczny bilans wczorajszych działań „Pasy”

  Dąbrowscy policjanci prowadzili wczoraj akcję „Pasy”. Akcja miała na celu bezpieczeństwo małoletnich pasażerów. Policjanci zwracali szczególną uwagę na stosowanie pasów bezpieczeństwa oraz fotelików i urządzeń przeznaczonych do przewozu dzieci.

 8. Przejęli prawie 20 tys. sztuk papierosów

  Policjanci z Dąbrowy Górniczej wspólnie z funkcjonariuszami katowickiego Urzędu Celnego zatrzymali 32-letnią kobietę. Dąbrowianka zajmowała się handlem tytoniem i papierosami. Stróże prawa przejęli prawie 20 tysięcy sztuk papierosów i ponad 11 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Mieszkance Dąbrowy grozą 3 lata więzienia i bardzo wysoka grzywna.