Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Aktualności

Polecamy

Mapa zagrożeń
Dopalacze
Turyści zagraniczni
Pokrzywdzeni
Idź, jedź, żyj
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Stop agresji drogowej
Nie reagujesz akceptujesz
policjant który
Seksturystyka
Handel ludźmi
Rasizm

Najczęściej czytane

 1. Dąbrowski policjant dawcą komórek macierzystych

  Policjant z dąbrowskiego garnizonu policji, po ponad dwóch latach od momentu rejestracji, 16 maja w gliwickim centrum onkologii został dawcą komórek macierzystych na rzecz walczącego o życie 22-latka cierpiącego na ciężką chorobę krwi. Każda jedna osoba więcej w bazie, to potencjalna szansa dla kogoś dotkniętego straszną chorobą. Dlatego tak ważne jest, by jak najwięcej osób zdecydowało się zostać potencjalnym dawcą szpiku kostnego i komórek macierzystych.

 2. Tragedia na drodze - zginęła 23-letnia piesza

  Policjanci z Dąbrowy Górniczej wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku drogowego, w którym śmierć poniosła 23-letnia piesza. Kobieta przechodziła przez jezdnię w rejonie przejścia dla pieszych, gdy została potrącona przez mazdę 6. Kobieta zginęła na miejscu. Kierowca był trzeźwy.

 3. Młodociani włamywacze w rękach policjantów

  Policjanci z Dąbrowy Górniczej zatrzymali trzech włamywaczy. Młodzi dąbrowianie w kwietniu i maju tego roku włamywali się do dąbrowskiej bazyliki, sklepu spożywczego, kiosku, piwnic, kradli z balkonów rowery, a z terenu huty trakcje kolejową. W sumie przedstawiono im zarzuty popełnienia 15 przestępstw na terenie centrum miasta. Decyzją dąbrowskiej prokuratury 17-latek i dwaj 18-latkowie zostali objęci środkiem zapobiegawczym w postaci dozoru policyjnego. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

 4. Dbają o bezpieczeństwo w trakcie jubileuszowych dni miasta

  Policjanci z dąbrowskiej komendy, oddziałów prewencji policji, strażnicy miejscy, służby porządkowe organizatora oraz straż pożarna i ratownictwo medyczne dbają o bezpieczeństwo bawiących się dąbrowian w czasie odbywających się w ten weekend jubileuszowych, z okazji 100-lecia miasta "Dni Dąbrowy Górniczej".

 5. Czy przewozić rower na bagażniku montowanym na hak holowniczy pojazdu ?

  Czy w świetle obowiązujących przepisów zamontowanie bagażnika rowerowego na hak jest zgodne z prawem? Osoby te spotkały się z różnymi zdaniami na ten temat. Przeważają opinie, że w myśl obowiązujących przepisów montowanie bagażników rowerowych na hak jest w Polsce zabronione, ponieważ platformy te zasłaniają numery rejestracyjne pojazdu, a nie można odkręcić tablicy rejestracyjnej z samochodu, żeby przykręcić ją na belce bagażnika.

 6. Auto zawisło. Pijana próbowała nim odjechać

  Dąbrowscy policjanci przy jednym ze sklepów zauważyli nietypowo zaparkowany samochód, który zawisł na krawężniku. Jakież było zdziwienie mundurowych, gdy kierująca autem usilnie i bezskutecznie próbowała nim odjechać. Jak się okazało kobieta miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Do sklepu przyjechała pijana, a przed dalszą podróżą autem upiła kolejny łyk wódki. 41-latka utraciła już prawo jazdy. Grożą jej 2 lata więzienia.

 7. Zatrzymani za posiadanie marihuany

  Policjanci w wydziału prewencji dąbrowskiej komendy pełniący służbę w rejonie centrum miasta zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w samochodzie posiadali zawiniątko z marihuaną. Ich sprawa trafi teraz do sądu.

 8. Trzecia tablica rejestracyjna już dostępna

  Weszły w życie przepisy pozwalające na uzyskanie trzeciej tablicy rejestracyjnej, którą można zamontować na urządzeniu do przewożenia rowerów lub na dodatkowych bagażnikach, które zasłaniają tablicę rejestracyjną zamontowaną na samochodzie.