Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
Stop agresji drogowej
Śląska drogówka dla kierowców
Idź, jedź, żyj
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Infolinia dla bezdomnych
Rasizm
Nie reagujesz akceptujesz

Ruch drogowy

 1. Jutro działania "Trzeźwość"

  Jutro na terenie Dąbrowy Górniczej policjanci ruchu drogowego przeprowadzą akcję pod kryptonimem “Trzeźwość”. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez wzmożone kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących.

 2. Działania "Bezpieczny Weekend" rozpoczęte

  Przed nami świąteczny weekend. W związku z tym na drogach pojawi się więcej stróżów prawa, którzy będą sprawdzać stan techniczny pojazdów, przestrzeganie przez uczestników ruchu drogowego obowiązku jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa, a także prędkość z jaką poruszają się kierowcy i ich stan trzeźwości.

 3. Eliminacje miejskie do turnieju Policjant Ruchu Drogowego 2014

  W dąbrowskiej komendzie odbyły się eliminacje do Turnieju Policjant Ruchu Drogowego 2014. Do testu pisemnego z zakresu wiedzy teoretycznej podeszło 15 policjantów wydziału ruchu drogowego z KMP w Dąbrowie Górniczej. Najlepszy policjant będzie reprezentował dąbrowski garnizon na szczeblu wojewódzkim.

 4. Miejskie podsumowanie wczorajszych działań "Prędkość"

  55 mandatów karnych za przekroczenie prędkości to wynik wczorajszych 16 godzinnych działań o kryptonimie "Prędkość" prowadzonych przez dąbrowską drogówkę na drogach naszego miasta. Funkcjonariusze obsługiwali również kolizje drogowe, do których doszło na terenie Dąbrowy Górniczej, a którym sprzyjała niekorzystna aura.

 5. Jutro działania "PRĘDKOŚĆ"

  Jutro w godzinach od 6.00 do 22.00 w ramach wojewódzkiej akcji na terenie Dąbrowy Górniczej policjanci z wydziału ruchu drogowego przeprowadzają działania "Prędkość" mające na celu eliminowanie z dróg naszego miasta "piratów drogowych".

 6. Policjanci zabezpieczyli Drogę Krzyżową

  Policjanci z dąbrowskiej drogówki zabezpieczyli w piątkowy wieczór procesję Drogi Krzyżowej, która przechodziła ulicami Dąbrowy Górniczej. Funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo wiernych, minimalizowali niedogodności i wyznaczali objazdy na czas przejścia kolumny.

 7. Bez przeglądu i ubezpieczenia po alkoholu

  Policjanci z dąbrowskiego zespołu patrolowego zatrzymali mężczyznę, który kierował osobowym peugeotem posiadając w wydychanym powietrzu promil alkoholu. Pojazd którym poruszał się dąbrowianin nie posiada ważnego przeglądu technicznego oraz obowiązkowego ubezpieczenia OC.

 8. Jechał po pijanemu i złamał zakaz sądowy

  Policjanci z komisariatu policji w Ząbkowicach zatrzymali mężczyznę kierującego daewoo lanosem. Dąbrowianin posiadał w wydychanym powietrzu prawie 1 promil alkoholu ponadto kierował osobówką wbrew wyrokowi sądu. Grozi mu do 3 lat więzienia.