Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Aktualności

Polecamy

Fundacja wdów i sierot
Stacja meteo i detektor
Moja komenda
Dopalacze
Turyści zagraniczni
Pokrzywdzeni
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Rok pieszego
Stop agresji drogowej
Nie reagujesz akceptujesz
policjant który
Seksturystyka
Handel ludźmi
Rasizm

Najczęściej czytane

 1. Rusza druga edycja projektu „Poznaj swojego dzielnicowego” (aktualizacja)

  Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej wspólnie z Dąbrowską Wspólnotą Samorządową rozpoczyna drugą edycję działań informacyjno - edukacyjnych pod hasłem: „Poznaj swojego dzielnicowego". Organizatorzy za cel postawili sobie zwiększenie poczucia bezpieczeństwa w lokalnych społecznościach oraz wdrażanie projektu "Dzielnicowy bliżej nas". Mają w tym pomóc spotkania z dzielnicowymi w szkołach, klubach osiedlowych i administracjach, a także prezentacja ich sylwetek w lokalnych mediach.

 2. Utrudnienia w związku z remontem wiaduktu

  Rozpoczyna się remont wiaduktu na ul. Piłsudskiego, nad torami w rejonie Tworznia. Prace mają potrwać 6 miesięcy, a kierowcy muszą w tym czasie liczyć się z utrudnieniami i zmianą organizacji ruchu.

 3. Policyjny instruktor na zajęciach „WF” w klasie mundurowej

  W klasie mundurowej dąbrowskiego III liceum ogólnokształcącego, nad którą patronat objął Komendant Miejski Policji w Dąbrowie Górniczej, gościł policyjny instruktor taktyki i techniki interwencji. Mundurowy na lekcji wychowania fizycznego przeprowadzili ciekawe zajęcia. Podczas ćwiczeń zaznajomił kadetów z technikami przeprowadzania interwencji stosowanymi przez stróżów prawa.

 4. Zatrzymali poszukiwanego 4 listami gończymi

  Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej zatrzymali 30-letniego poszukiwanego. Na mężczyźnie ciążyły 4 listy gończe wydane przez katowicki i dąbrowski sąd. Mieszkaniec Dąbrowy Górniczej trafił już do aresztu śledczego.

 5. Jutro działania "PASY"

  Jutro policjanci śląskiej drogówki od 6.00 do 22.00 prowadzić będą akcję PASY. Jej celem jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa. Mundurowi równie rygorystycznie będą podchodzić do lekceważenia obowiązku używania urządzeń służących bezpieczeństwu najmłodszych pasażerów.

 6. Bilans wczorajszych działań „Pasy”

  Dąbrowscy policjanci prowadzili wczoraj akcję „Pasy”. Akcja miała na celu ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa. Optymizmem napawa fakt , że mundurowi nie odnotowali, aby najmłodsi pasażerowie podróżowali bez zastosowania fotelików lub innych urządzeń przeznaczonych do ich przewozu.

 7. Zatrzymany ze znaczną ilością amfetaminy

  Amfetaminę, z której sporządzić można prawie 3000 działek dilerskich posiadał dąbrowianin zatrzymany przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej. Do zatrzymania doszło na terenie dzielnicy Strzemieszyce, gdzie mundurowi ujawnili narkotyki w trakcie kontroli drogowej opla, a następnie w miejscu zamieszkania jego kierowcy. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi mu do 10 lat więzienia.

 8. Nielegalny pobór prądu to kradzież

  Dąbrowscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku kobietę, podejrzaną o kradzież prądu. Sprawczyni nielegalnie podłączyła przewody do sieci energetycznej z pominięciem urządzenia licznikowego. Trwa szacowanie strat. Za kradzież prądu grozi mu 5-letni pobyt w więzieniu.