Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Aktualności

Polecamy

Idź, jedź, żyj
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Stop agresji drogowej
Śląska drogówka dla kierowców
Turyści zagraniczni
Nie reagujesz akceptujesz
Seksturystyka
Rasizm

Najczęściej czytane

 1. Długi "Sierpniowy weekend" na drogach

  Przed nami kolejny długi weekend. Wielu kierowców wyruszy w trasę. Na drogach pojawi się więcej policjantów, którzy będą sprawdzać stan techniczny pojazdów, czy pasażerowie mają zapięte pasy, a także czy prowadzący auta są trzeźwi. Jednak bezpieczeństwo na drogach przede wszystkim zależy od samych kierowców – od ich rozwagi, umiejętności przewidywania zagrożeń, szacunku dla innych kierowców.

 2. Za miesiąc obowiązkowe odblaski dla pieszych

  Jednym z czynników zwiększających bezpieczeństwo pieszych na drodze są elementy odblaskowe. Nowelizacja ustawy nakłada na pieszych poruszających się od zmierzchu do świtu poza obszarem zabudowanym obowiązek posiadania takiego elementu.

 3. Zatrzymane na próbie oszustwa w hipermarkecie

  Policjanci z Dąbrowy Górniczej wraz z pracownikami ochrony sklepu zatrzymali 2 kobiety. Dąbrowianki w wieku 71 i 51 lat w jednym z dąbrowskich hipermarketów zamieniły ceny na obuwiu, i innych artykułach, zaniżały też wagę warzyw i owoców. W ten sposób przy kasie, gdzie zostały ujęte chciały zaoszczędzić 70 procent wartości towarów. Za próbę oszustwa grozi im teraz do 8 lat więzienia.

 4. Kierował mając prawie 4 promile i zakaz prowadzenia wydany przez Sąd

  Policjanci z dąbrowskiej drogówki na Drodze Krajowej nr 1 zatrzymali 60-letniego mężczyznę. Kierujący fiatem cinquecento dąbrowianin miał w organizmie prawie 4 promile alkoholu. Mężczyzna ponadto złamał wyrok sądu zabraniający mu siadania za kierownicę pojazdu. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia.

 5. Uruchomiono wyszukiwarkę jednostek policji objętych programem standaryzacji

  Na stronie www.mojakomenda.pl uruchomiona została wyszukiwarka komend i komisariatów Policji, które objęte są programem standaryzacji. W ramach programu wybudowano lub zmodernizowano do tej pory 86 obiektów policyjnych.

 6. I Zagłębiowski Festyn z okazji Święta Policji

  Z okazji zbliżającego się Święta Policji na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Będzinie, odbył się I Zagłębiowski Festyn zorganizowany przez policjantów z Będzina, Dąbrowy Górniczej oraz Sosnowca. Współorganizatorami imprezy były władze samorządowe tych miast. Swoją obecnością zaszczycił wszystkich Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Jarosz.

 7. Informacja dla dziennikarzy

  Informujemy, że w okresie od 1 do 25 sierpnia br. w zastępstwie rzecznika prasowego jego obowiązki będzie pełnił st. asp. Marcin Salwa. Z pełniącym obowiązki rzecznika prasowego funkcjonariuszem można skontaktować się dzwoniąc pod numer telefonu stacjonarnego 32-6394-334 oraz pod nr telefonu komórkowego 723-640-970. W czasie nieobecności rzecznika korespondencję proszę kierować na adres: komendant@dabrowa.ka.policja.gov.pl

 8. Jutro działania "Trzeźwość"

  Jutro na terenie Dąbrowy Górniczej policjanci ruchu drogowego przeprowadzą akcję pod kryptonimem “Trzeźwość”. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez wzmożone kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących.