Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Aktualności

Polecamy

Stacja meteo i detektor
Moja komenda
Dopalacze
Turyści zagraniczni
Pokrzywdzeni
Rok pieszego
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Stop agresji drogowej
Nie reagujesz akceptujesz
policjant który
Seksturystyka
Handel ludźmi
Rasizm

Najczęściej czytane

 1. Śmiertelne potrącenie przez pociąg

  Policjanci z Dąbrowy Górniczej ustalają szczegółowe okoliczności wypadku kolejowego. Doszło do niego na szlaku kolejowym w okolicy nieczynnego peronu przy ul. Żeglarskiej w Dąbrowie Górniczej. Mężczyzna został śmiertelnie potrącony przez pociąg osobowy relacji Zwardoń - Zawiercie.

 2. Zlikwidowali plantację konopi

  Liczącą ponad 200 krzewów plantację konopi oraz prawie 4 kilogramy gotowej marihuany o czarnorynkowej wartości prawie 350 tys. zł przejęli policjanci z Dąbrowy Górniczej. Stróże prawa zatrzymali mężczyznę, który usłyszał zarzut nielegalnej uprawy konopi i trafił do aresztu na 3 miesiące. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

 3. Odpowie za posiadanie amfetaminy

  Policjanci z katowickiego oddziału prewencji policji pełniący służbę w Dąbrowie Górniczej zatrzymali 34-latka. Sosnowiczanin posiadał przy sobie prawie 30 działek dilerskich amfetaminy. Mężczyzna wpadł z narkotykami podczas kontroli drogowej. Jego sprawa trafi teraz do sądu. Za posiadanie środków odurzających mieszkańcowi Sosnowca grozi do 3 lat więzienia.

 4. Przejęli prawie milion "lewych" papierosów

  Policjanci z Katowic, wspólnie ze stróżami prawa z Dąbrowy Górniczej, zabezpieczyli prawie milion sztuk papierosów niewiadomego pochodzenia. Nielegalny towar mundurowi znaleźli na terenie dwóch dąbrowskich posesji. Do sprawy śledczy zatrzymali dwóch mężczyzn. Dąbrowianom grozi do 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

 5. Wsparcie oddziału prewencji dla dąbrowskiej drogówki

  Na drogach Dąbrowy Górniczej pojawiło się więcej patroli ruchu drogowego oraz prewencji. Służby te pełnione są wraz z mundurowymi z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach. Obecność dodatkowych patroli stanowi duże wsparcie dla poprawy bezpieczeństwa mieszkańców miasta. Wczoraj mundurowi z Katowic wspierali dąbrowskich funkcjonariuszy w trakcie zabezpieczenia wieczornej pielgrzymki wiernych ulicami miasta.

 6. Co zrobić w przypadku kolizji drogowej ?

  Okres zimowy i duża liczba samochodów, zwłaszcza w miastach oznacza, że łatwiej o kolizję. Co robić w takim przypadku? Czy zawsze trzeba wzywać policję? Czy można przestawić utrudniające ruch samochody? A jeśli nie można tego zrobić, to jak je prawidłowo zabezpieczyć? Jak właściwie oznakować miejsce zdarzenia?

 7. Kolejny nietrzeźwy "za kółkiem" wyeliminowany z dąbrowskich dróg

  Dąbrowscy policjanci na ul. Żołnierskiej w Ząbkowicach zatrzymali 36-letniego kierującego citroenem. Dąbrowianin posiadał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Za jazdę na „podwójnym gazie” mężczyźnie oprócz utraty prawa jazdy i grzywny grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

 8. Wsiadł za kierownicę mimo cofniętych uprawnień

  Policjanci z wydziału ruchu drogowego dąbrowskiej komendy zatrzymali do kontroli mężczyznę, który mimo utraconych uprawnień do kierowania zdecydował się na jazdę samochodem audi 80. Dąbrowianin będzie odpowiadał za popełnienie przestępstwa określonego w art. 180a kk.