Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Aktualności

Polecamy

Pokrzywdzeni
Idź, jedź, żyj
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Stop agresji drogowej
Nie reagujesz akceptujesz
Infolinia dla bezdomnych
Bezpieczna woda
Seksturystyka
Handel ludźmi
Rasizm

Najczęściej czytane

 1. Nabór do służby w Policji w 2015 roku

  Informujemy, że 8 grudnia br. Śląski Komendant Wojewódzki Policji podpisał informację w sprawie realizacji przyjęć do służby w Policji w jednostkach województwa śląskiego w 2015 roku.

 2. Nagrody dla najlepszych

  Śląski Komendant Wojewódzki Policji wyróżnił najlepszych policjantów naszego garnizonu. Łącznie, z rąk generała Krzysztofa Jarosza, nagrody odebrało 47 stróżów prawa i pracowników cywilnych policji. Uroczystość odbyła się w kasynie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

 3. Potrącenie pieszego na Alei Róż (mapa)

  Policjanci z dąbrowskiej drogówki wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj na Alei Róż w Dąbrowie Górniczej. W wyniku potrącenia przez kierującą bmw do szpitala z obrażeniami głowy trafił 29-letni mężczyzna. Z wstępnych ustaleń wynika, że pieszy wtargnął na jezdnię pod nadjeżdżający pojazd. Kierująca osobówką była trzeźwa.

 4. Odpowiedzą za posiadanie narkotyków

  Policjanci z wydziału prewencji na trenie dzielnicy na osiedlu Mydlice zatrzymali dwóch dąbrowian. Mężczyźni posiadali przy sobie środki narkotyczne w postaci marihuany. Sprawy ich znajdą swój finał w sądzie. Za posiadanie narkotyków grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

 5. Nie daj się okraść na Święta

  Pośpiech, roztargnienie, a czasem nawet przedświąteczne przepracowanie sprawiają, że skupiając uwagę na zakupach często zapominamy o własnym bezpieczeństwie. W tym momencie możemy stracić telefon, portfel, dokumenty. Uważajmy więc w sklepach, na targowiskach, przy bankomatach, nie pozostawiajmy wartościowych przedmiotów w samochodach. Dzięki temu unikniemy kradzieży. Zadbajmy też o swoje mieszkania na czas naszej nieobecności.

 6. Działania „Kontrola drogowa – Pieszy” z wykorzystaniem RSD

  Dąbrowscy policjanci przeprowadzili działania „Kontrola drogowa – Pieszy” ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ich trakcie stróże prawa odnotowali 40 wykroczeń dotyczących pieszych. Podczas akcji mundurowi wykorzystywali specjalny pojazd rejestrujący wykroczenia tzw. ruchome stanowisko dowodzenia (RSD).

 7. Ze złodziejskiego łupu chciał zrobić mikołajkowe prezenty

  Zarzut kradzieży rozbójniczej usłyszy dzisiaj dąbrowianin, który w jednym z dyskontów spożywczych ukradł zabawki. Następnie, w celu utrzymania się w ich posiadaniu, wdał się w szarpaninę z pracownikiem ochrony sklepu. Zatrzymanemu przez mundurowych z Dąbrowy Górniczej sprawcy grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 8. Namierzyli "wyspecjalizowanego" złodzieja sklepowego

  Dąbrowscy kryminalni namierzyli i zatrzymali mężczyznę, który w przeciągu ostatnich kilku miesięcy, w jednym ze sklepów na osiedlu Mydlice w Dąbrowie Górniczej, wielokrotnie dokonywał kradzieży towarów. Łączna wartość skradzionych przez niego przedmiotów przekracza 3 tys. złotych. 39-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.