Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Aktualności

Polecamy

Dopalacze
Turyści zagraniczni
Pokrzywdzeni
Idź, jedź, żyj
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Stop agresji drogowej
Nie reagujesz akceptujesz
policjant który
Seksturystyka
Handel ludźmi
Rasizm

Najczęściej czytane

 1. Tragiczny wypadek na DK-1

  Policjanci z Dąbrowy Górniczej wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w godzinach popołudniowych. Na odcinku DK-1 doszło do czołowego zderzenia ciągnika siodłowego wraz z naczepą, samochodu dostawczego oraz samochodu osobowego. Na skutek odniesionych obrażeń podczas akcji reanimacyjnej zmarł 46-letni kierowca samochodu dostawczego.

 2. Dąbrowska miniolimpiada "Zachowaj trzeźwy umysł"

  Hala sportowa "Centrum" w Dąbrowie Górniczej gościła uczniów miejskich szkół podstawowych, którzy stanęli do rywalizacji w „Miniolimpiadzie 2015”. Sportowym zmaganiom obok promocji aktywnego i zdrowego trybu życia towarzyszyła także idea rozwijania postaw i zachowań prospołecznych wśród dzieci i młodzieży. Wszystkie drużyny do rywalizacji w duchu fair play zachęcał "Sznupek".

 3. Zatrzymali nietrzeźwego „za kółkiem”

  Dąbrowscy policjanci na ul. Piłsudskiego zatrzymali 45-letniego kierującego chryslerem. Dąbrowianin posiadał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Za jazdę na „podwójnym gazie” mężczyźnie oprócz utraty prawa jazdy i grzywny grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

 4. Dąbrowscy policjanci w projekcie „Kacper – dziecko bezpieczne na drodze”

  W dąbrowskim Pałacu Kultury Zagłębia odbyło się przedstawienie edukacujno – zabawowe z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wśród edukujących najmłodszych w tym zakresie nie zabrakło policjantów z dąbrowskiej drogówki. Jednym z zaproszonych honorowych gości oprócz przedstawicieli miejskich władz samorządowych był I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Dąbrowie Górniczej kom. Rafał Stańko.

 5. Śmiertelne potrącenie rowerzysty na ul. Majewskiego

  Policjanci z Dąbrowy Górniczej wyjaśniają dokładny przebieg dzisiejszego wypadku drogowego. W wyniku potrącenia przez kierującego hondą civic, zginął 59-letni rowerzysta. W chwili zdarzenia warunki atmosferyczne, przez występującą mgłę, były złe.

 6. Poszukujemy właścicieli odzyskanych "fantów"

  Zwracamy się do pokrzywdzonych włamaniami do piwnic i pojazdów z terenu Dąbrowy Górniczej w okresie od marca do sierpnia 2015 roku. Prosimy aby po wcześniejszym uzgodnieniu terminu zgłaszali się do Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej, w celu identyfikacji utraconych w wyniku włamań przedmiotów. Szczegółowych informacji w tej sprawie udziela prowadząca postępowania mł. asp. Aneta Nowicka, pod numerem telefonu 32-63-94-228.

 7. Pilnuj swojego drinka w Andrzejki

  Jesienne wieczory to czas, gdy częściej wychodzimy ze znajomymi do klubów, barów czy dyskotek. Należy jednak pamiętać, że w tych miejscach, może dojść do wielu zdarzeń. Spędzając w ten sposób wolny czas zadbajmy o swoje portfele, telefony komórkowe, ale przede wszystkim o własne bezpieczeństwo. Dotyczy to w szczególności kobiet, narażonych na podanie tzw. pigułki gwałtu. Stosując się do policyjnych zaleceń unikniesz niebezpiecznych sytuacji.

 8. Ruszyła miejska kampania społeczna „Przemocy domowej NIE”.

  Adresatem kampanii są mieszkańcy Dąbrowy Górniczej, a jej celem jest zmiana błędnych przekonań na temat przemocy domowej funkcjonujących w świadomości społecznej. Pamiętaj, że nikt nie ma prawa Cię bić lub w inny sposób się nad Tobą znęcać. To nie Ty, ale osoba stosująca przemoc powinna się wstydzić. Powiedz NIE i daj przykład innym!