Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Aktualności

Polecamy

Mapa zagrożeń
Dopalacze
Turyści zagraniczni
Pokrzywdzeni
Idź, jedź, żyj
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Stop agresji drogowej
Nie reagujesz akceptujesz
policjant który
Seksturystyka
Handel ludźmi
Rasizm

Najczęściej czytane

 1. 28 lipca ograniczenia ruchu na dąbrowskim odcinku DK1/S1

  W związku z rozporządzeniem Wojewody Śląskiego informujemy, że w dniu 28 lipca 2016 roku na dąbrowskim odcinku Drogi Krajowej nr 1 oraz jej ekspresowego odcinka S1 będzie obowiązywał zakaz przewozu materiałów niebezpiecznych oraz ciężarówek o masie całkowitej przekraczającej 12 ton.

 2. Groźny wypadek na rondzie w centrum miasta

  Trzy osoby trafiły do szpitala z urazem kręgosłupa, dłoni i ogólnymi potłuczeniami po zderzeniu fiata brawo oraz forda mondeo, do którego doszło w miniony piątek na Rondzie Żołnierzy Wyklętych w centrum Dąbrowy Górniczej. Policyjne dochodzenie wyjaśni okoliczności i przyczyny tego groźnego zdarzenia drogowego.

 3. Kierowali mimo cofniętych uprawnień

  Policjanci z Dąbrowy Górniczej w ciągu wczorajszej doby zatrzymali dwie osoby które zdecydowały się na jazdę mimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami. Mieszkaniec Czeladzi i dąbrowianka odpowiedzą za popełnienie przestępstwa określonego w art. 180a kk.

 4. Znając procedury, okradał hipermarket

  Policjanci z Dąbrowy Górniczej, na podstawie zgłoszenia pracowników jednego z dąbrowskich hipermarketów, zatrzymali oszusta. Mężczyzna, znając procedury bezpieczeństwa i będąc jednocześnie pracownikiem agencji ochrony czuwającej na bezpieczeństwem tejże sieci hipermarketów, w czasie wolnym wynosił, jako kupiony w innym sklepie sprzęt rtv i agd. Sosnowiczanin naraził się w ten sposób na karę nawet 8 lat więzienia.

 5. Zginęła kobieta potrącona przez pociąg

  Policjanci z Dąbrowy Górniczej ustalają szczegółowe okoliczności wypadku kolejowego. Doszło do niego na szlaku kolejowym przy peronie dworca w centrum Dąbrowy Górniczej. Kobieta została śmiertelnie potrącona przez pociąg osobowy relacji Częstochowa - Katowice.

 6. Podążając za poszukiwanym "wyczuli" marihuanę

  Policjanci z wydziału kryminalnego dąbrowskiej komendy zatrzymali 22-letniego mężczyznę. Mieszkaniec Dąbrowy Górniczej posiadał w mieszkaniu środki odurzające w postaci suszu marihuany. Stróże prawa wyczuli zapach marihuany w jednym z mieszkań przy ul. Augustynika podążając śladami osoby poszukiwanej.

 7. Uroczyste obchody Święta Policji w Dąbrowie Górniczej

  W Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej odbyła się uroczystość z okazji Święta Policji. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadkom. Mariusz Krzystyniak wręczył awanse na wyższe stopnie służbowe dąbrowskim policjantom. Nie zabrakło wspomnienia o zamordowanych przez NKWD policjantach naszego regionu, którzy za ojczyznę zginęli na nieludzkiej ziemi. Uroczystość uświetniła Orkiestra KWP w Katowicach.

 8. Policjanci zwycięzcami I piłkarskiego turnieju dąbrowskich służb ratowniczych

  Drużyna wystawiona przez dąbrowskich policjantów wywalczyła Puchar Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Górniczej w I historycznym turnieju futbolowym miejskich służb ratowniczych organizowanym pod hasłem:"NA BOISKU RYWALIZACJA – W SŁUŻBIE MOBILIZACJA"