Wiadomości

Dąbrowscy policjanci podjęli wyzwanie dla Wojtusia - uzupełnienie

Data publikacji 13.06.2020

Nominowani, stróże prawa z dąbrowskiej komendy i komisariatu podjęli wyzwanie i wsparli akcję strażaków z Gaszyna. Zasady akcji #GaszynChallenge są bardzo proste, a cel szczytny. Wystarczy wykonać 10 pompek i wpłacić minimum 5 zł na rzecz chorego na SMA Wojtusia Howisa z Galewic lub w wersji light, zamiast pompek wpłacić minimum 10 zł. Każdy, kto ukończy wyzwanie nominuje kolejne, przynajmniej 3 instytucje, które mają 48 godzin na wykonanie zadania.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowy Górniczej nominację do wzięcia udziału w akcji o bardzo szczytnym celu otrzymali od mundurowych z Bytomia, a stróze prawa z dąbrowskiego komisariatu przyjęli nominację od strażaków z Komendy Miejskiej Państwoej Straży Pożarnej w Dąbrowie Górniczej. Mundurowi bez chwili wahania podjęli wyzwanie w walce o życie i zdrowie 18-miesięcznego Wojtusia i wykonali zadanie.

Wojtuś Howis z Galewic to 18-miesięczny chłopiec, który zmaga się z chorobą SMA - najcięższą postacią rdzeniowego zaniku mięśni. Aby mógł przeżyć, musi jak najszybciej otrzymać najdroższy lek na świecie, wart 9 milionów złotych. #GaszynChallenge to akcja, która łączy dbanie o kondycję fizyczną z pomocą osobie potrzebującej. W akcję włączają się różne instytucje, samorządowcy, przedstawiciele firm, a także prywatne osoby. Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich z wielką radością przyjęła wyzwanie i od razu przystąpiła do działania.

Wojtusiowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, a Jego Rodzicom wytrwałości! Jesteśmy z Wami!!!

A do dalszej pomocy nominujemy:

  • Komendę Miejską Policji w Jaworznie
  • Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej

W pomoc może włączyć się każdy. Do zebrania potrzebnej kwoty pozostało już naprawdę niewiele.

www.siepomaga.pl/gaszynchallenge

https://www.siepomaga.pl/wojtus

Ładowanie odtwarzacza...
Ładowanie odtwarzacza...